Seznamu nejlepších městských pláží kraluje Španělsko

Předním příčkám průzkumu vyhledávače GoEuro kralují španělské, italské a francouzské pláže. Při sestavování seznamu měst, ideálních pro prodloužený víkend v letní sezóně, byly zohledněny aspekty jako je dopravní dostupnost, pestrost nabídky vodních sportů, intenzita víru nočního života, a teplota vody a vzduchu v letních měsících.

Letní edice nejlepších měst pro eurovíkendy po vlastní ose, vypracovaná cestovní platformou GoEuro, která porovnává ceny všech způsobů dopravy v Evropě, a umožňuje rezervaci letenek i jízdenek na vlaky a autobusy od dopravců z celého kontinentu, obsahuje 100 přímořských měst. Společnost ve studii porovnala více než 1.000 evropských měst a městeček, která disponují pláží. Do výsledné stovky, se pak dostala jen ta nejlepší.

Nikoho asi nepřekvapí, že Česká republika se do tohoto srovnání s žádnou pláží nedostala. I našinec však v seznamu najde několik jemu notoricky známých měst. Na seznam se dostaly hned tři chorvatské městské pláže, přičemž dalmatský Split zabodoval na páté pozici. Za čtyřmi městy, která se umístila před ním, malinko pokulhává jen co se týká intenzity nočního života. Naopak v hodnocení nabídky vodních sportů získal nejvyšší možný počet bodů.

Chorvatsko patří tradičně mezi nejoblíbenější letní destinace tuzemských dovolenkářů. I když bylo roce 2016 poraženo sousedním Slovenskem, co se týká letních dovolených, Chorvatsko stále nemá konkurenci. Na 43. a 63. příčce najdeme města Dubrovník a Rovinj, které stejně jako Split, za ostatními ztrácela pouze v kategorii nočního života. Obě městské pláže, na rozdíl od Splitu, jsou kamenité a poskytují tak ideální podmínky milovníkům šnorchlování.

Druhou nejoblíbenější zahraniční destinací českých turistů je po několik posledních let Itálie. Ta má v top 10 hned čtyři města s městskou pláží, z toho tři ostrovní: sicilskou Catanii a Palermo, a sardinské Alghero. Geograficky nejblíže z italských měst na seznamu, je České republice Janov, který tak uzavírá čtyřku italských měst v top desítce.

Turisté, kteří plánují prodloužený víkend ve stylu „Beach and The City“, tedy kombinaci města, pláže, teplého moře, sportovních aktivit, trendy nočního života a cenově dostupné a rychlé dopravy z letiště, by se měli vypravit do jednoho z těchto měst: Alicante, Catania, Palma, Barcelona, Split, Palermo, Janov, Alghero, Marseille nebo Cannes.

NEJLEPŠÍ MĚSTSKÁ PLÁŽ: DOPRAVNÍ DOSTUPNOST

Německý Westerland zabodoval, co se týká dostupnosti z letiště na pláž. Městečko se nachází na úplném severu Německa, na ostrově Sylt. Těsně za ním se umístilo španělské Puerto del Carmen, francouzské Nice a dále Alicante a Bari.

NEJLEPŠÍ MĚSTSKÁ PLÁŽ: NOČNÍ ŽIVOT

Napříč Evropou najdeme nepřeberné množství měst proslulých svých nočním životem. Z těch, co se zároveň nacházejí na pobřeží, zabodovala tato: Barcelona, Cannes, Rimini, Ibiza a Saint-Tropez. Všechna města z top 5 nabízejí vzrušující noční život: téměř nekonečné množství barů, restaurací a nočních klubů.

NEJLEPŠÍ MĚSTSKÁ PLÁŽ: VODNÍ SPORTY

Všichni ti, kteří nepatří mezi plážové lenochy a aktivní odpočinek je tím, co od času stráveného na pláži čekají, to dost možná najdou v jednom z pětice měst: Palermo, Cannes, Palau, Split nebo Palma.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky

Přinese další halving bitcoinu nová maxima?

Halving, tedy půlení, je fenomén, který každé čtyři roky netrpělivě očekávají nadšenci, obchodníci i těžaři kryptoměn. Toto pečlivě načasované snížení blokových odměn, k němuž došlo před měsícem, mění nejen dynamiku …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB