SIAD Czech otevřel novou plnírnu helia

Vysoce čisté helium pro laboratorní účely, zdravotnictví i průmysl začala dodávat nová plnírna společnosti SIAD Czech, která je českým členem italské SIAD Group. Plnírna situovaná v Rajhradicích u Brna je jednou z nejmodernějších v Evropě.
Heliová plnírna. Foto: SIAD

Dodává jak plynné, tak kapalné helium. To se využívá mimo jiné i pro chlazení supravodičů ve výzkumu, lékařství a průmyslu. Čisté helium bude také používáno jako složka v technických a speciálních plynových směsích. „Náš nový provoz zajistí zásobování všech sesterských firem ve skupině SIAD v Evropě,“ uvedl generální ředitel SIAD Czech Jiří Lang.

Výstavba heliové plnírny trvala necelý rok. Celkové náklady dosáhly zhruba 40 milionů korun a plnírna už má v tuto chvíli za sebou nejen úspěšné testování, ale i kolaudaci pro standardní provoz.

V rámci aktivit společnosti SIAD v České republice jde už o druhé posílení výrobních kapacit v Rajhradicích. V roce 2015 firma zprovoznila plnírnu speciálních, vysoce čistých plynů sloužících především ke kalibraci analytických přístrojů, které se používají například pro měření skladby výfukových plynů v automobilovém průmyslu nebo pro kontrolu emisí, čistoty produktů a detekci toxických a hořlavých plynů v petrochemickém a chemickém průmyslu.

PSALI JSME:
Česko je stále až příliš závislé na průmyslové výrobě

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nestlé hlásí další úspěšný rok

Zisk společnosti Nestlé v loňském roce vzrostl oproti roku 2018 o více než čtyři procenta na 604 miliony korun. Tržby dosáhly výše 11,4 miliardy Kč (v roce 2018 10,5 mld.). Firma si dlouhodobě udržuje pozici lídra …

Dvě třetiny piva Staropramen se vloni vypily v zahraničí

Pivovary Staropramen vykázaly v roce 2019 celkové prodeje ve výši 3,2 milionů hektolitrů, meziroční růst tak činil 3,4 %. Společnost tím obhájila pozici druhého největšího výrobce a prodejce piva v ČR, stejně jako …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Chorvatská dovolená: Ucpaná slovinská hranice

Téma týdne
Pokud někdo bude chtít letošní letní dovolenou i přes koronavirová omezení strávit u moře, mezi nejdostupnější cílové země patří Chorvatsko. Stačí nasednout do auta a už zhruba za devět hodin můžete být u Jadranu. Na přelomu června a července jsme to zkusili. V Umagu a okolí jsme strávili týden. Přinášíme vám praktické informace z cesty a chorvatského pobřeží. Tento díl věnujeme právě cestě na Istrii i zpět domů.
Rolovat nahoru