Sklárna v Novém Sedle investovala pět milionů korun do nových chladicích věží

Přední tuzemský výrobce skleněných obalů, společnost O-I Czech Republic, spadající do americké skupiny O-I Glass, Inc. s ročními výnosy (za rok 2018) ve výši 6,9 miliardy dolarů, investovala pět milionů korun do inovace čtyř chladících věží ve své sklárně v Novém Sedle, kde se vyrábí barevné sklo.
Sklárna v Novém Sedle na Karlovarsku investovala pět milionů korun do nových chladicích věží. Foto: O-I Czech Republic

Chladicí věže mají v závodě klíčovou roli, slouží k výrobě tlakového vzduchu, který následně zajištuje pohyb strojů vyrábějících lahve. Nové věže zajistí pro závod maximální chladicí kapacitu. Jejich životnost navíc prodlouží nově instalovaná úpravna vody. Předchozí chladicí věže byly v provozu zhruba čtvrt století a před výměnou byly již na konci své životnosti.

První dvě chladicí věže byly v rámci investice vyměněny již v roce 2018. V roce 2019 proběhla výměna třetí věže, výměna poslední je naplánována letos.

V roce 2013 společnost investovala více než 257 milionů korun do inovace sklářské vany. Navýšila tak výrobní kapacitu spolu s flexibilitou produkce a zlepšila kvalitu skleněných obalů.

V roce 2017 investovala O-I do svého druhého závodu v Dubí, kde se vyrábí čiré sklo, 772 miliony korun.

Americká společnost O-I Glass, Inc., světová sklářská jednička obchodovaná na newyorské burze cenných papírů, má globální sídlo v Perrysburgu v Ohiu. Po celém světě má firma více než 26 500 pracovníků v 77 závodech ve 23 zemích, v ČR vlastní dva závody s téměř 400 zaměstnanci.

PSALI JSME:
Neratovický kostel bude mít skleněnou křížovou cestu od Ronyho Plesla

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru