Škoda Auto hlásí rekordní tržby

Automobilka Škoda Auto, která je součástí koncernu Volkswagen, v letošním roce od ledna do září zvýšila tržby o 17,6 procenta na 14,8 miliardy euro a dosáhla tak rekordní hodnoty v historii. Na vysoké úrovni je také provozní výsledek, který vzrostl o 8,5 % na 1,175 miliardy eur a nachází se tak jen mírně pod dosavadní rekordní úrovní.
Ilustrační foto: Škoda Auto

Za prvních devět měsíců letošního roku dodala značka Škoda svým zákazníkům 913 700 vozů. V porovnání se stejným obdobím loňského roku poklesly dodávky zákazníkům zejména v důsledku současného vývoje na čínském trhu s osobními vozy o 2,7 %. Na ostatních trzích zvýšila společnost dodávky zákazníkům oproti minulému roku celkem o 4,4 % na 719 300 vozů, přičemž mezi nejžádanější modely patřily vozy Kodiaq a Karoq.

Tržby automobilky vzrostly ve stejném období na 14,8 miliardy eur. Jde o 17,6% nárůst oproti minulému roku, kdy bylo dosaženo tržeb ve výši 12,6 miliardy eur a zároveň o nejvyšší hodnotu v dosavadní historii automobilky. Také odbyt vzrostl o 15,3 % na 804 900 vozů.

Zvýšení odbytu a tržeb je na jedné straně výsledkem vysokých prodejů značky Škoda na převážně klesajících trzích, na druhé straně pak částečně díky nové konsolidaci indických aktivit dalších koncernových značek do skupiny Škoda Auto. Důvodem konsolidace je převzetí celokoncernové odpovědnosti společnosti Škoda Auto za tento důležitý růstový trh od 1. ledna 2019.

PSALI JSME:
V českém průmyslu mizí pracovní místa nejrychleji za posledních deset let

×
  1. No, měli by ještě větší tržby, kdyby ta cena byla příznivější. Plno lidí by si tu Škodovku koupilo, jenže ta cena ! To si jde většina z nich koupit Hyundai za menší peníze. Kdyby někdo ve Škodovce přemýšlel, měli by podstatně větší prodej, kdyby ta cena byla rozumnější. Když vidím ty ceny škodovek s obsahem motoru jeden litr, tak se opravdu musíme smát.

  2. Docela by mě zajímalo kolik lidí si stále myslí že Škoda je stále české auto. Myslím,že jich bude dost.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Dvě třetiny piva Staropramen se vloni vypily v zahraničí

Pivovary Staropramen vykázaly v roce 2019 celkové prodeje ve výši 3,2 milionů hektolitrů, meziroční růst tak činil 3,4 %. Společnost tím obhájila pozici druhého největšího výrobce a prodejce piva v ČR, stejně jako …

Nečekaný dopad pandemie: Huawei světovou jedničkou

Dlouhodobě dominantní výrobce mobilních telefonů – jihokorejský Samsung – se v dubnu stal světovou dvojkou. Překvapivě ho přeskočil čínský Huawei. Jde o jeden z dopadů celosvětové pandemie koronaviru a patrně nebude …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru