Škoda Auto zahájila sériovou výrobu hybridního Superbu

První hybridní vůz Škoda Superb iV sjel včera z výrobní linky v závodě Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku. Automobilka tak zahájila sériovou výrobu prvního modelu s plug-in hybridním pohonem. Automobilka vůz, jehož cena bude začínat na 876 900 korunách, představila před týdnem na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, světová premiéra proběhla v květnu v Bratislavě.
Nová Škoda Superb iV s plug-in hybridním pohonem se vyrábí pouze v Kvasinách. Vzniká na stejné výrobní lince jako modely se spalovacími motory. Foto: Škoda Auto

Aby byl závod Kvasiny připraven na speciální požadavky, které výrobní proces prvního elektrifikovaného sériového modelu značky vyžaduje, investovala automobilka přibližně 12 milionů eur (cca 311 milionů korun), informovala firma v tiskové zprávě.

Mimo jiné byla upravena svařovna a montážní hala. Svařovna například dostala nová zařízení, protože podlaha u obou variant vozu se liší (baterie je v podlaze před zadní nápravou), hybridní model má také jiné výztuhy.

Díky této transformaci se Škoda Suberb iV s plug-in hybridním pohonem vyrábí na stejné montážní lince jako modely s konvenčním spalovacím motorem.

Školením pro práci s elektrovozy prošlo 5500 zaměstnanců závodu a ve spojení s novým modelem vzniklo 40 nových pracovních míst. Plné výrobní kapacity Superbu iV ve výši 60 vozů denně by měl závod postupně dosáhnout na přelomu letošního listopadu a prosince. Uvedení na trh proběhne začátkem roku 2020, cena vozu Superb iV bude začínat na 876 900 korunách.

Kvasiny jsou nejmodernějším výrobním závodem automobilky, kde je zaměstnáno kolem devíti tisíc zaměstnanců. Původní hala oddělení kvality byla kompletně přestavěna. Pro výrobu a uvedení vozů do provozu musela být pracoviště v rámci montáže nově uspořádána. V rámci výrobní linky instalovala Škoda Auto navíc další zásobník pro podvozkové rámy a manipulátor pro vysokonapěťové a 12voltové baterie.

V příštím roce uvede Škoda na trh první elektromobil vyvinutý na koncernové platformě MEB a také hybridní Octavii. Do konce roku 2022 představí celkem deset modelů s různým stupněm elektrifikace. Škoda očekává, že podíl elektrifikovaných vozů na jejím celkovém prodeji bude do roku 2025 činit přibližně 25 procent, uvedl server České noviny.

PSALI JSME:
ŠKODA AUTO zahájila výrobu komponentů pro koncernová elektrická vozidla

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Jako protiváha „velké čtyřce“ jsme tu začínali jako poslední. Ale jako jediní jsme zůstali ryze českou firmou,“ říká Josef Jaroš

Rozhovor
Josef Jaroš (*42) je většinový vlastník české poradenské skupiny Apogeo Group. Na růstu firmy se podílí prakticky od začátku, za tu dobu toho ale stihl ještě mnohem víc, prozradil v rozhovoru pro FAEI.cz. Během časově náročného povolání vystudoval bohosloveckou fakultu, stal se ředitelem pražského Divadla Na Fidlovačce a také už několik pomáhá malým a středním podnikům, které tvoří páteř české ekonomiky, …
Rolovat nahoru