ŠKODA AUTO zvítězila ve studii TOP Zaměstnavatelé

ŠKODA AUTO si připsala jubilejní desáté vítězství v anketě TOP Zaměstnavatelé, která probíhá mezi studenty českých vysokých škol. Cílem studie je poskytnout vysokoškolákům údaje o možnostech jejich uplatnění a využít jejich názoru k zhodnocení atraktivity jednotlivých firem jako zaměstnavatelů.
Ilustrační foto: Škoda Auto

Letošního ročníku se zúčastnilo 12 tisíc respondentů, kteří posuzovali společnosti v různých oborech. ŠKODA AUTO se na nejvyšších příčkách hodnocení zaměstnavatelů umisťuje pravidelně, a to jednak díky širokým možnostem uplatnění v různých profesích včetně ekonomických a IT oborů, ale i propracovanou nabídkou kariérního a osobního rozvoje či dalšího vzdělávání.

„ŠKODA AUTO patří nejen mezi největší zaměstnavatele v České republice, ale také se řadí na přední pozice v oblasti inovativních technologií, a proto nabízí studentům i absolventům vysokých škol mnoho možností, jak nastartovat kariéru,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů. „Velmi nás těší, že si univerzitní studenti naši společnost dlouhodobě takto vysoce cení.“

Studie TOP Zaměstnavatelé je projektem Asociace studentů a absolventů a probíhá mezi studenty českých vysokých škol. Je realizována ve spolupráci s prestižní výzkumnou agenturou GFK, univerzitami, studentskými organizacemi a firemními partnery.

Smyslem studie je vyzdvihnout nejlepší zaměstnavatele a absolventy univerzit seznámit s možnostmi jejich uplatnění. Do letošního hlasování se zapojilo 12 008 studentů. Každý rok se upravuje okruh otázek, což reflektuje aktuální trendy v oblasti zaměstnávání studentů a absolventů vysokých škol.

Společnost ŠKODA AUTO se na spolupráci s vysokými školami zaměřuje dlouhodobě a v kontaktu je s přibližně 20 univerzitami. Studentům touto cestou nabízí široké možnosti uplatnění, a to již během studia. Automobilka například nabízí odborné stáže nebo pomoc při vypracování závěrečných prací.

Prohlubují se tak kontakty mezi oblastmi hospodářství a vědy, které jsou přínosné pro akademickou sféru i studenty při jejich snaze o nalezení vhodného pracovního místa. Od roku 2019 oceňuje společnost ŠKODA AUTO nejlepší závěrečné práce každého ročníku Cenou Laurina & Klementa, honorovanou navíc i odměnou ve výši až 80 000 korun.

Absolventům vysokých škol automobilka kromě toho otvírá celé spektrum možností, včetně zapojení do (ročního) trainee programu, jehož součástí je i zahraniční praxe. Zájemci se mohou dále přihlásit do talentového programu pro doktorandy, kteří v jeho rámci spolu s odborníky ze společnosti ŠKODA AUTO vypracují i svou disertační práci

Mimoto se ŠKODA AUTO věnuje i vlastním aktivitám v oblasti vzdělávání a rozvoje zaměstnanců. ŠKODA AUTO Vysoká škola, která si vloni připomněla 20 let úspěšné existence, je dosud jedinou univerzitou v České republice, jejímž zakladatelem je velká nadnárodní společnost.

Kromě toho automobilka ve svém odborném učilišti v Mladé Boleslavi vychovává mladé techniky a ve Vzdělávacím centru Na Karmeli nabízí svým zaměstnancům mnoho možností, jak si s využitím nejmodernějších technologií dále prohlubovat znalosti nebo zvyšovat kvalifikaci.

Česká automobilka se na předních příčkách v hodnocení atraktivity zaměstnavatelů umisťuje pravidelně i v dalších anketách. Jen v minulém roce obhájila již posedmé první místo v hodnocení studentů technických oborů v průzkumu společnosti Universum a opakovaně získala titul Randstad Award pro nejatraktivnějšího zaměstnavatele v České republice. Cenné je i loňské prvenství v soutěži Cena personalistů za nejlepší projekt v oblasti řízení lidských zdrojů.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru