Škoda Group: Upravená EBTIDA loni vzrostla o více než 20 %

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie covid-19, která v předchozích letech tvrdě zasáhla celý dodavatelský řetězec, a dopadům ruské invaze na Ukrajinu, dosáhla Škoda Group, která je součástí skupiny PPF, v roce 2022 stabilních výsledků se zvýšenou úrovní tržeb a EBITDA. Upravená EBTIDA vzrostla o více než 20 procent, informovala skupina v tiskové zprávě.
Škoda Group vyrábí kolejová vozidla včetně nízkopodlažních tramvají, elektrických lokomotiv, příměstských vlakových jednotek, souprav metra, ale také elektrobusy a trolejbusy. Ilustrační foto: Von Cacophony - Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2063863

Přestože skupina čelila významným výzvám spojeným s těmito dopady, které se projeví i v letošním roce, podařilo se jí zlepšit všechny hlavní finanční výsledky. Tržby vzrostly na úroveň 763,7 milionu eur, což představuje meziroční nárůst o 26 procent, a upravená EBITDA vzrostla o 22 procent na 50,2 milionu eur.

Současně Škoda Group zahájila rozsáhlý transformační program, jehož cílem je vytvořit ze skupiny mezinárodního a konkurenceschopnějšího hráče. Škoda Group loni prošla velkými změnami. V únoru se stal novým CEO skupiny Didier Pfleger a krátce poté začala Škoda vytvářet novou organizační strukturu, definovat novou strategii a transformační program.

Skupina otevřela novou pobočku v Itálii a začátkem letošního roku získala nové podniky v Rakousku (Molinari Rail) a Belgii (The Signalling Company). V roce 2022 vytvořila Škoda Group více než 900 nových pracovních pozic s vysokou přidanou hodnotou, které mají zásadní pozitivní dopad v regionech, kde skupina působí.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB