Skupina APOGEO začala poskytovat služby PKF Family Office, ke spolupráci získala Patricka Butlera

Pod značkou PKF Family Office začala česká poradenská skupina APOGEO poskytovat služby zaměřené na generační správu rodinného majetku, jeho zachování a distribuci. Ke spolupráci se jí podařilo získat jednoho z nejzkušenějších manažerů v této oblasti, Patricka Butlera. Ten mimo jiné 11 let vedl privátní bankovnictví Deutsche Bank ve Vídni, má bohaté zkušenosti i s institucionálním bankovnictvím.

„V České republice už existuje klientela, která takové služby potřebuje a dokáže je ocenit, zatím je ale nikdo nenabízel v potřebné šíři,“ říká Josef Jaroš, většinový vlastník APOGEO Group. Někteří se zaměřují jen na správu finančního majetku, jiní zase umějí právně ošetřit nástupnictví v rodinné firmě,“ popisuje situaci Jaroš.

Zároveň upozorňuje, že v anglosaském světě, kde jsou tyto služby nejrozvinutější, mají více než stoletou tradici. „To je náskok, který se nám hned tak dohnat nepodaří,“ připouští.

APOGEO Group nabídla novinku nejprve vybraným stávajícím klientům. K dispozici je rovněž zájemcům o založení svěřenského fondu, kteří se na společnost obracejí jako na zakládajícího člena Asociace pro podporu a rozvoj svěřenských fondů (APRSF).

„Smyslem a posláním PKF Family Office je podpora klientů s využitím naší znalosti poradenského byznysu a našich dlouhodobých spolehlivých partnerů z mnoha oborů. Klientům PKF Family Office budeme poskytovat podporu v běžných životních situacích – nákupy a prodeje rodinného majetku, úpravy a správu majetkových struktur, ale třeba i prodej automobilu či zařízení rodinné dovolené,“ vysvětluje Vítězslav Hruška, prokurista PKF Family Office.

„Chceme ve správě majetku vytvořit jakýsi ekvivalent spolehlivého rodinného lékaře, který zachová úplnou diskrétnost a s cílem vyléčit vybere adekvátní diagnostiku a léčbu. Tento přístup nám umožňuje pro klienta vybrat právníka, znalce, notáře, daňového poradce či účetního bez ohledu na značku a cenu, ale pouze s ohledem na požadovaný výsledek a řešení, dodává Hruška. Sám je jedním z konzultantů na úrovni partnerů skupiny, kteří jsou připraveni věnovat se klientům PKF Family Office osobně.

PKF je mezinárodní poradenská síť, která se skládá z více než 400 kanceláří působících ve 150 zemích světa. Členské firmy skupiny PKF dosahují souhrnného obratu více než 1 bilion dolarů. APOGEO Group je členem PKF od roku 2017, Českou republiku v ní zastupuje jako jediná.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru