Skupina Colt CZ dokončila akvizici Sellier & Bellot

Skupina Colt CZ informovala redakci Finančních a ekonomických informací, že úspěšně dokončila akvizici 100% podílu v akciové společnosti Sellier & Bellot. Regulátor tuto transakci schválil zhruba před měsícem. Skupina získala 100 procent akcií společnosti Sellier & Bellot kombinací peněžního plnění ve výši 350 milionů dolarů a emise 13 476 440 nových kmenových akcií Colt CZ.
Sellier & Bellot je významným dodavatelem střeliva pro vojenské a ozbrojené složky po celém světě. Ilustrační foto: Pixabay.com

Po odečtení čistého dluhu společnosti Sellier & Bellot činí celková cena akvizice 703 miliony dolarů. Akvizice byla financována kombinací stávajících hotovostních zdrojů Společnosti a dluhového financování bankovními úvěry splatnými do roku 2029.

Prodávající společnost CBC Europe současně nabyla podíl 27,71 procenta na základním kapitálu skupiny Colt CZ.

Nové akcie byly vydány k datu 16. května 2024 a společnost Sellier & Bellot vstoupila do konsolidace skupiny témuž datu.

Skupina Colt CZ očekává, že zástupce společnosti CBC Europe zaujme místo v její dozorčí radě po jeho kooptaci a následném zvolení valnou hromadou. Generální ředitel Sellier & Bellot Radek Musil bude zvolen jako člen představenstva Colt CZ s odpovědností za segment Munice. Žádné další personální změny ve vedení Sellier & Bellot se v současnosti neplánují.

Společnost Sellier & Bellot byla založena v roce 1825 a je jednou z nejstarších světových firem v muničním a obranném průmyslu a řadí se mezi nejvýznamnější průmyslové společnosti v České republice. Výrobní portfolio společnosti zahrnuje širokou škálu loveckého a sportovního střeliva.

Firma je rovněž významným dodavatelem střeliva pro vojenské a ozbrojené složky po celém světě. Díky investicím do výzkumu a vývoje každoročně zavádí nové produkty. Společnost má přibližně 1 600 zaměstnanců a provozuje výrobní závod ve Vlašimi v České republice.

Skupina Colt CZ sídlí v České republice a zaměstnává více než 3 600 lidí ve svých výrobních závodech v České republice, Spojených státech, Kanadě, Švédsku, Švýcarsku a Maďarsku. Skupina je z 54,5 procenta vlastněna holdingem Česká zbrojovka Partners, z 27,7 procenta CBC Europe a zbývajících 17,8 procenta tvoří veřejně obchodované akcie.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB