Skupina ČSOB se ziskem přes 16 miliard korun

Skupina ČSOB v roce 2021 zaznamenala čistý zisk ve výši 16,2 miliardy korun. Za pandemický rok 2020 to bylo jen 8,5 miliardy. Rekordní byl loni objem nově poskytnutých hypoték, který poprvé překročil stomiliardovou hranici. O čtvrtinu se pak meziročně zvedl objem majetku investovaného v podílových fondech. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.
Skupina ČSOB v roce 2021 zaznamenala čistý zisk ve výši 16,2 miliardy korun. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Na růstu čistého zisku naší bankopojišťovací skupiny se z velké části podílí vysoká kvalita úvěrového portfolia. Podíl nevýkonných úvěrů z celého portfolia činil na konci prosince 1,83 procenta, což byla vůbec nejnižší hodnota od roku 2008. Nadále se opíráme o silnou kapitálovou pozici a vynikající likviditu,“ sdělil k výsledkům generální ředitel ČSOB John Hollows.

Čistý zisk skupiny za loňský rok činil 16,2 miliardy korun a byl meziročně vyšší o 90 procent. Provozní výnosy byly meziročně o procento vyšší a dosáhly 35,7 mld. Kč, zatímco provozní náklady bez bankovních daní se meziročně zvýšily o dvě procenta na 18,5 miliardy korun. ČSOB drží silnou kapitálovou pozici a vynikající likviditu. Kapitálový poměr Tier 1 je 22,4 procenta.

Zdroj: Skupina ČSOB

Objem vkladů narostl na 1 157 mld. Kč, a byl tedy meziročně o osm procent vyšší, přičemž objem aktiv pod správou se meziročně zvýšil o 16 procent a dosáhl 288 miliard korun. Celkový objem úvěrů za rok 2021 ve výši 835 miliard korun představuje pětiprocentní zvýšení, úvěry na bydlení meziročně stouply o šest procent a dosáhly objemu 487 mld. Kč.

Objem loni prodaných hypoték se meziročně zvýšil o mimořádných 71 procent. Skupina ČSOB tím potvrdila přední postavení na českém hypotečním trhu. Čistý zisk skupiny loni vzrostl zejména díky rozpuštění opravných položek k úvěrům. Podíl nevýkonných úvěrů z celého úvěrového portfolia činil na konci prosince 1,83 procenta, což je nejnižší hodnota od roku 2008.

PSALI JSME:
Skupině ČSOB meziročně klesl zisk o 57 procent

Zavřít reklamu ×
  1. Považuji za hanebnost aktuální úročení při těchto ziscích. Za sebe 0,04 % na spořícím účtu s prémií (několik se tisíc Kč). Předem odmítám nabídku jiných produktů, chci se rozhodovat sám.
    V.Černý, Praha

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Rekordní rok pro Shopsys. Po letech je firma v zisku

Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Je to údajně již popáté v řadě, kdy firma vykazuje meziroční růst …

KB Pojišťovna meziročně zvýšila zisk

Hospodářský výsledek KB Pojišťovny, která je součástí finanční skupiny Komerční banky, dosáhl za rok 2021 dle českých účetních standardů výše 654,1 milionu korun, informovala pojišťovna v tiskové zprávě. To je o 260 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.