bool(false)

Skupina Komerční banky se stala klíčovým partnerem evropských finančních institucí v ČR

Přibližně 1,2 miliardy eur (32 miliard Kč) využily Komerční banka a leasingová společnost Société Générale Equipment Finance ČR (SGEF) v letech 2013 až 2015 pro zvýhodněné financování českých firem a obcí v rámci spolupráce s evropskými finančními institucemi – EIB, EIF a CEB.

Od začátku letošního roku pak KB i SGEF podepsaly další smlouvy v celkovém objemu 195 milionů EUR (5,3 miliardy Kč). Komerční banka a SGEF se tak staly nejvýznamnějším partnerem těchto evropských institucí v ČR.

„Spolupráce s evropskými finančními institucemi, jako jsou například CEB a EIF, spadá buď zcela, nebo alespoň částečně, do kategorie sociální banka. Prostřednictvím zvýhodněného financování projektů, které mají pozitivní vliv na potřeby občanů, na životní prostředí nebo na podporu zahájení podnikání znevýhodněných osob, tato spolupráce významně přispívá k udržitelnému rozvoji naší společnosti,“ uvedla Iveta Ocásková, výkonná ředitelka pro Korporátní bankovnictví v KB.

Evropské finanční instituce se velmi intenzivně zabývají společenským dopadem svých aktivit. Programy EIB, EIF a CEB se proto zaměřují na podporu projektů, které jsou společensky a sociálně přínosné. Příkladem mohou být aktuálně probíhající programy ve spolupráci s Komerční bankou – EuroPremium Young (podpora malých a středních firem při zaměstnávání mladých osob), Profi úvěr Start (výhodné financování začínajících podnikatelů bez podnikatelské historie – novinka v ČR), EuroEnergie (program na podporu úspor energií) nebo EuroInovace (podpora malých a středních inovativních podnikatelů).

V některých programech (Microfinance s EIF a EuroEnergie s EIB) je Komerční banka přímo exkluzivním partnerem na českém trhu.

V závislosti na typu programu slouží finanční prostředky od EIB, EIF a CEB ke snížení úrokové sazby (například firma, která zaměstnává mladé lidi, dostane výhodnější úrokovou sazbu u poskytnutého úvěru) nebo jako garance poskytnutého úvěru, což vede ke snížení požadavků na zajištění (KB může například poskytnout úvěr začínajícímu podnikateli za lepších podmínek).

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Přes geopolitické problémy Evropa v roce 2017 přilákala nejvíc přímých zahraničních investic v historii. Největší potenciál má odvětví digitálních technologií

Zahraniční investoři loni v Evropě zahájili rekordních 6 653 projektů, díky nimž vzniklo více než 353 tisíc nových pracovních míst. Ukazuje to průzkum atraktivnosti Evropy pro zahraniční investice (European Attractiveness Survey), který každoročně realizuje společnost EY. I přes geopolitické problémy jsou …

Skupina UniCredit podepsala chartu žen ve finančním sektoru

Skupina UniCredit informovala o podepsání charty Ministerstva financí Spojeného království týkající se žen ve finančním sektoru (HM Treasury Women in Finance Charter) a zavázala se tak poskytovat plnou podporu při zlepšování rovného zastoupení mužů a žen v sektoru finančních služeb ve Spojeném království a na …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …

Bojíme se regulací, zní od firem z celého světa i ČR

Analýza
Pro firmy z celého světa je největším rizikem pro podnikání regulace, kterými se jednotlivé státy připravují na možné scénáře ekonomicko-politického vývoje. Vyplývá to z aktuálního celosvětového průzkumu poradenské společnosti BDO. Tato obava se přitom od loňska výrazně zvýšila. Jiné studie a ankety dokládají, že obdobné obavy mají rovněž podnikatelé v České republice.
Rolovat nahoru