Skupina MOL na setkání s investory zvýšila své střednědobé cíle

Skupina MOL uspořádala v Londýně Investorský den, kde informovala o úpravě cílů ze strategie Skupiny MOL 2030. Bylo oznámeno zvýšení cíle v oblasti čistého CCS EBITDA v období 2019-2021 o přibližně 10 % na 2,2-2,4 mld. USD. Umožní to střednědobé zvýšení těžby v divizi Upstream a významný příspěvek divize Služby zákazníkům, jejíž EBIDTA by měla do roku 2023 dosáhnout více než 500 mil. USD. V letech 2022-2023 Skupina MOL očekává, že roční EBITDA bude díky přínosu ze strategických investic, včetně Projektu Polyol, růst na úroveň 2,4 až 2,6 mld. USD.

Divize Upstream ve střednědobém horizontu zvýší objem těžby, přičemž ze současných lokalit bude schopna až do roku 2023 vytěžit 100-110 000 barelů ropného ekvivalentu denně. Umožní jí to i rozvojový program na těžebním poli Shaikan v kurdském regionu Iráku, rozšíření podmořské těžby z těžebních plošin ve Spojeném království a optimalizace v Maďarsku a Pákistánu. Skupina MOL se bude snažit vytvořit do roku 2023 nové rezervy v objemu

350 milionů barelů ropného ekvivalentu.

Divize Downstream bude do roku 2023 pokračovat ve zvyšování efektivnosti a dosahování čistých úspor. V letech 2022-2023 už bude mít viditelný vliv na zisk první části strategických a transformačních projektů. Významným růstovým potenciálem pro Skupinu MOL bude i nařízení Mezinárodní námořní organizace (IMO) o lodních palivech. Změna specifikace lodních paliv zakáže paliva s vysokým obsahem síry od ledna 2020. Do té doby mohou rafinerie v Bratislavě a Százhalombattě rozšířit své marže, neboť v současnosti takový typ paliva nevyrábějí.

Očekává se, že divize Služby zákazníkům dosáhne do roku 2023 více než 500 milionů USD EBITDA uspokojováním potřeb lidí na cestách v regionu střední a východní Evropy. Skupina MOL MOL zdvojnásobí do roku 2021 provoz občerstvovacího konceptu Fresh Corner na čerpacích stanicích – bude jich 1250. Rozšíří také svou flotilu sdílených vozidel MOL Limo na 600 elektromobilů v Budapešti, a zároveň uvede tuto službu v dalších 2-3 městech.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru