Skupina UniCredit podepsala chartu žen ve finančním sektoru

Skupina UniCredit informovala o podepsání charty Ministerstva financí Spojeného království týkající se žen ve finančním sektoru (HM Treasury Women in Finance Charter) a zavázala se tak poskytovat plnou podporu při zlepšování rovného zastoupení mužů a žen v sektoru finančních služeb ve Spojeném království a na celém světě.

Angažovanost v této iniciativě představuje součást celoskupinového akčního plánu UniCredit v oblasti diverzity, podle kterého už banka podnikla mnoho rozhodných kroků s cílem dosáhnout vyváženějšího zastoupení obou pohlaví na veškerých úrovních. Podobně jako ostatní signatáři charty i UniCredit v rámci svého připojení k chartě pracuje na definování konkrétních interních celků v oblasti rovného zastoupení mužů a žen, které budou zveřejněny v září 2018.

Jean Pierre Mustier, generální ředitel skupiny UniCredit, uvedl: „Diverzita a rovné zastoupení mužů a žen jsou klíčovými prioritami UniCredit a my jsme velmi hrdí na to, že struktura naší pracovní síly je různorodá i v současnosti. Aktivně pracujeme na tom, abychom zajistili pracovní prostředí založené na respektování a neustálém vzdělávání v souladu s kulturou Jedné banky, jedné UniCredit. Chceme se stát jedním z nejlepších zaměstnavatelů v evropském finančním sektoru. Souhlasíme s tím, že neustálé investování do dalšího zlepšování diverzity a rovného zastoupení mužů a žen je k dosažení našeho cíle nevyhnutelné.“

Skupina UniCredit zahájila celoskupinový akční plán v oblasti diverzity v roce 2017. Tento plán se zaměřuje na rozvíjení a podporu diverzity na všech úrovních prostřednictvím konkrétních iniciativ týkajících se: náboru zaměstnanců a získávání talentů, profesionálního rozvoje, odměňování, rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, poskytování informací a vzdělávání. Skupina UniCredit se snaží dosahovat větší diverzity pracovní síly a lepšího poměru v zastoupení mužů a žen už od roku 2008, kdy banka podepsala společné prohlášení o rovných příležitostech a nediskriminaci. UniCredit v roce 2011 zahájila program k rovnému zastoupení mužů a žen. V roce 2013 prosadila globální politiku v oblasti rovného zastoupení a zavedla v této oblasti monitorovací proces včetně přehledu příslušných ukazatelů.

Banka se v roce 2015 připojila ke Klubu 30 % a podepsala rovněž Zásady na posílení postavení žen (Women’s Empowerment Principles), aby obnovila svůj závazek k dosažení vyváženějšího poměru v zastoupení mužů a žen na veškerých úrovních skupiny a k podpoře talentovaných žen. V listopadu 2017 skupina UniCredit podepsala nové společné prohlášení Evropské rady zaměstnanců v oblasti rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, čímž opětovně zdůraznila význam respektování zaměstnanců.

Z hlediska sledování úrovně plnění cílů skupiny UniCredit aktuálně monitoruje zastoupení žen v rámci personálu banky v kontextu organizační hierarchie dvakrát ročně na úrovni skupiny pomocí přehledu v oblasti rovného zastoupení obou pohlaví. Podrobné informace o struktuře pracovních sil ve skupině UniCredit se zveřejňují každoročně v integrované zprávě skupiny.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru