Sladkosti budou dražší. Nestlé zvyšuje ceny

Rostoucí ceny vstupních surovin a dalších nákladů spolu s nestabilitou zapříčiněnou pandemií covid-19 nutí společnost Nestlé zvýšit ceny výrobků. Ke zdražení dojde v následujících měsících napříč hlavními kategoriemi. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Nedostatek cukru ovlivnil výrobu čokolád a sladkostí. Ilustrační foto: Pixabay.com

Zvýšené náklady na obstarání strategických surovin, logistiky, energií a obalových materiálů společnost dokáže Nestlé kompenzovat z růstu a vnitřních rezerv pouze částečně. „Upravené (zvýšené, pozn. red.) ceny zabezpečí stabilitu výroby a dodávek na pulty českých obchodů při zachování vysoké kvality výrobků,“ uvedla společnost.

Jak naši redakci informoval Robert Kičina, tiskový mluvčí Nestlé Česko, pandemie covid-19 loni způsobila vysokou nestálost na trhu: „Snižovala se výrobní kapacita, byla limitována doprava a zvyšovaly se nároky na hygienická a protipandemická opatření. K tomu se přidaly klimatické změny, které způsobily horší úrodu.“

PSALI JSME:
Inflace rapidně zrychluje, pozor na „smrskflaci“

Nárůst cen komodit se podle Kičiny nejvíce dotkl segmentu kávy, kde ceny arabiky a robusty vzrostly o desítky procent v důsledku sucha a mrazů v Brazílii a vyšších cen dopravy. Klimatické změny způsobily také zvýšenou poptávku a následný růst cen u pšenice a kukuřice, které jsou hlavní složkou zejména cereálií.

Výrazně také vzrostla cena olejů, které se používají při výrobě široké škály potravin, zatímco nedostatek cukru ovlivnil výrobu čokolád a sladkostí. Také zhoršená dostupnost a navýšení cen u obalových materiálů zasáhlo produkty napříč všemi kategoriemi. „Současná ekonomická situace nás tak nutí zvyšovat ceny u vybraných kategorií produktů v rozmezí čtyř až třináct procent,“ sdělil Kičina.

PSALI JSME:
Tržby Nestlé Česko za rok 2020 vzrostly, čistý zisk se propadl o šestinu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.