Slovinská zbrojovka vlastněná Čechy zahajuje v Brazílii výrobu pistolí

Slovinská zbrojovka Arex, spadající pod českou investiční skupinu RSBC, zahajuje v Brazílii výrobu pistolí. Plánovaná výrobní kapacita nového závodu bude 30 tisíc kusů zbraní ročně. Investiční skupina o tom informovala v tiskové zprávě s tím, že hodnota kontraktu schváleného brazilským státem dosahuje 600 milionů korun. Zbrojovka díky tomu získává přímý přístup na rychle rostoucí brazilský trh.
Potenciálními odběrateli nejnovějšího typu pistole Arex Delta jsou samozřejmě také brazilské ozbrojené složky, policie a armáda. Foto: Arex

Smlouvu na projekt společné výroby zbraní s místním obchodním partnerem schválil brazilský stát, informovala skupina RSBC. Tzv. Nationalization plan brazilské vlády detailně specifikuje podmínky budoucí spolupráce i obchodní strategii.

Brazílie formou této licence umožnila vstup zahraničního partnera na vysoce chráněný lokální trh obranného průmyslu po více než osmdesáti pěti letech.

Předmětem smlouvy je poskytnutí výrobního zařízení a technologického know-how. „Již nyní probíhá v Arexu školení brazilských zaměstnanců tak, aby pistole splňovaly nejpřísnější výrobní kritéria nastavená v domovském závodě ve Slovinsku. Cílem je během pěti let dosáhnout toho, že se pistole bude kompletně celá vyrábět v Brazílii,“ vysvětlil finanční ředitel Arexu René Latka.

Podle něj půjde o výrobu nejnovějšího typu pistole Arex Delta. Zbraň je určena především pro brazilský civilní trh, který se v největším a nejlidnatějším státu Jižní Ameriky odhaduje až na 60 milionů zákazníků. Potenciálními odběrateli jsou samozřejmě také brazilské ozbrojené složky, policie a armáda.

PSALI JSME:
Bruselský boj proti terorismu omezuje svobody Evropanů a jejich schopnost se bránit

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru