Služebních cest je víc. Běžné cestovní pojištění na ně nestačí

Po třech letech poklesu vzrostl za poslední rok počet zahraničních služebních cest o 1,5 procenta na 411 tisíc. Nejčastěji jsou vysílání manažeři nadnárodních společností. V rámci EU se odehrává 91 procent cest je v rámci EU, přičemž třetina z nich jsou cesty do Německa. Velmi časté jsou i výjezdy dělnických profesí. Podle ČSÚ vzrostl počet služebních cest delší než čtyři noci o 20 procent na 181 tisíc.

Pracovní cestu je proto nutné důkladně naplánovat, aby byla efektivní. Důležité je zvolit i správné pojištění.

Každá služební cesta musí mít předem připravený rozvrh. Už při cestě na letiště nás totiž mohou potkat komplikace, které nám naruší její hladký průběh. V současné době je nutné počítat se zdržením při cestě na Letiště Václava Havla kvůli omezení provozu na kladenské dálnici v směru z Prahy, které potrvá až do 30. listopadu. Na služebních cestách dále řada z nás řeší otázku, kde pracovat v čase mezi schůzkami. Využít můžeme samozřejmě hotel, ve kterém jsme ubytováni. Ne vždy je ale pohodlné se do něj mezi jednáními vracet. V kavárnách zase nenajdeme potřebný klid pro práci. Popularitu tak získávají sdílené kanceláře, které jsou vybaveny vším, co k práci potřebujeme a jejich pronájem je finančně dostupný.

Správná volba pojištění

Pojištění pracovních cest vyžaduje rozdílnou skladbu pojistné ochrany než pojištění na dovolenou. ERV Evropská nabízí individuální sestavení pojištění, které nejlépe koresponduje se zaměřením pracovní cesty, navštívenou destinací či požadovanou mírou ochrany. „Obsahuje krytí léčebných výloh, nonstop asistenční služby, pojištění osobních i firemních věcí či ztráty zavazadel,“ říká manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Nejvhodnější je uzavřít rámcovou smlouvu pojištění, kdy jednou smlouvou jsou vyřešeny všechny pracovní cesty všech zaměstnanců firmy. Takové pojištění je finančně výhodnější než jednotlivě řešené cesty, šetří klientovi administraci a přináší jistotu pojištění pro všechny zaměstnance. Pojištění pracovních cest lze uplatnit také v rámci České republiky, např. pro teambuildingové akce. K dispozici je i tzv. neohlášková verze, kdy si firma na začátku pojistného období nastaví cestovní plán a dále již nemusí cokoli hlásit, ani jméno vyslaného zaměstnance.

Pozor na firemní vybavení a hotovost

Pojištění zohledňuje využití storna cesty, které se vztahuje i na případ, kdy protistrana zruší schůzku bez udání důvodu. Stejně tak pokryje škody vzniklé na vybavení, které pracovníkovi svěřil zaměstnavatel, např. notebook, smartphone či měřicí přístroje. Z pojištění pracovních cest se při krádeži navíc hradí i hotovost až do 5 000 Kč. V případě úrazu pojištěného zaměstnance je na náklady pojišťovny vyslán náhradní pracovník. Součástí pojištění je i případná škoda na zdraví či majetku, kterou zaměstnanec firmy během cesty někomu způsobí.

Možné je pojišťovat i cesty do rizikových a válečných zón, kde běžné cestovní pojištění uplatnit nelze. Ochrana se tak vztahuje i pro případ únosu, opuštění ohrožené oblasti nebo zkrácení cesty kvůli terorismu.

Kartičku a smlouvu k pojištění nepotřebujete

Pro zvýšení komfortu na cestách do zahraničí mají klienti zdarma k dispozici mobilní aplikaci „Moje Evropská“. „Hlavní předností aplikace jsou kompletní informace o konkrétním cestovním pojištění daného klienta, které má vždy při ruce,“ říká Vlastimil Divoký. Do zabezpečeného trezoru dokumentů, který je součástí aplikace, si navíc mohou uložit veškeré osobní i cestovní doklady.

Pomocí rychlého kontaktu se mohou v případě potřeby spojit s asistenční službou nebo požádat o zavolání zpět. Během plánování služební cesty ocení také aktualizovaný seznam rizikových oblastí, nejčastější dotazy k pojištění a důležité zprávy z cestovního ruchu.

Nejčastější pojistné události

„U krátkodobých pracovních cest nejčastěji řešíme zpoždění zavazadel, zpoždění letu a zmeškání navazujícího spoje. Klienti se na nás obracejí i s tím, že zahraniční partner odvolal plánovanou schůzku a chtějí zrušit celou cestu,“ popisuje Vlastimil Divoký. U dlouhodobých pobytů pak pojišťovna řeší hlavně zdravotní komplikace a pracovní úrazy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daň ze štěstí se může týkat každého

Poradna
Máváte tím kouzelným papírkem a blaženě se usmíváte – konečně jsem vyhrál, štěstí mi snad spadlo z nebe. Je to radost pochopitelná, ale trochu předčasná, protože než výhra v loterii, kurzové sázce či jiné hazardní hře z nebe dopadne až do výhercova klína, ztratí se 15 procent objemu.