Spectrum Cannabis v Evropě: Rostliny a výrobky na cestě

Společnost Canopy Growth přináší nové informace o provozu svých evropských poboček Spectrum Cannabis. Společnost i nadále usiluje o rozšíření své pozice na evropských trzích ve výrobě přes zpracování až po distribuci léčebného konopí.

Úspěšnou přepravou klonů se společnost Spectrum Cannabis Denmark významně přiblížila k zahájení produkce konopí pěstovaného lokálně na evropské půdě

Úspěšnou přepravou klonů rostlin konopí od madridského partnera Alcaliber SA do podniku Spectrum Cannabis Denmark ApS společnost dále pokračuje v expanzi na evropských trzích. Vývoz z Kanady do Evropy bude brzy nahrazen evropskou výrobou v souladu s požadavky správné výrobní praxe (GMP), což pacientům zajistí spolehlivý zdroj léčebného konopí blízko jejich domova. Canopy Growth aktuálně investuje do prvotřídních výrobních GMP platforem v zemích, kde již existuje příslušný právní rámec pro pěstování, jako například v Německu či Itálii.

Podstatou evropské strategie společnosti Spectrum Cannabis je regionální produkce, která by byla schopná dostatečně vyhovět lokální poptávce. Ve skleníku společnosti v dánském Odense již byly spuštěny pěstitelské projekty.

Dokončen první dovoz konopí z Německa do České republiky

Necelé dva měsíce po akvizici českého podniku Annabis Medical s.r.o. společnost Canopy Growth dokončila dovoz léčebného konopí z Německa od Spektrum Cannabis Germany do Česka. Společnost Annabis Medical, s.r.o. bude od této chvíle zároveň nově působit jako Spectrum Cannabis Czech s.r.o.

Vyjádření k provozu a strategickému růstu napříč Evropou

„I nadále se soustředíme na to stát se hlavním výrobcem léčebného konopí v Evropě. Na evropský trh přinášíme odborné zkušenosti a důvěryhodnost, jež jsme získali v Kanadě,“ říká Mark Zekulin, prezident společnosti Canopy Growth. „Nedávné úspěchy ve čtyřech evropských zemích dokazují naše odhodlání zřídit v Evropě silnou základnu zaměřenou nejen na vysoce kvalitní výrobu, ale rovněž na poskytování lékařského vzdělání a vedení střízlivého dialogu o konopí.“

Díky svým evropským pobočkám a přítomnosti na trzích v Austrálii, Jihoafrické republice, Jižní Americe a samozřejmě Kanadě je tak společnost Spectrum Cannabis celosvětově největším a nejdiverzifikovanějším subjektem v oblasti podnikání s konopím.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru