Společnost Accenture připravuje lidi na práci v digitálním věku

V rámci tohoto závazku společnost Accenture založila iniciativu Skills to Succeed (Dovednostmi k úspěchu), která má za cíl vybavit do roku 2020 více než 3 miliony lidí dovednostmi důležitými pro kariéru a podnikání v digitální ekonomice.

Společnost Accenture má jasnou vizi, která směřuje ke zlepšení kvality života a pracovního prostředí pro lidi na celém světě. Rozhodla se podpořit svou vizi částkou přes 200 milionů USD, kterou uvolní v průběhu následujících tří let. Peníze budou použity na zlepšení pracovních dovedností potřebných v nastávající digitální éře.

„Accenture jako lídr v oblasti globálních technologií má schopnost – a myslíme si, že i povinnost – využívat technologická řešení pro pomoc v oblasti změn ve společnosti,“ řekl Roberto Libonati, výkonný ředitel Accenture pro Českou republiku. „Tato investice nám umožní vytvářet společensky zaměřená partnerství a programy pro zlepšení životů milionů lidí po celém světě“.

VIDEO AD HERE

Závazkem společnosti Accenture je pomáhat a podporovat iniciativy jako je Skills to Succeed, Tech4Good, Development Partnerships a další. V České republice si společnost Accenture dala za cíl vybavit lidi dovednostmi pro pracovní místa budoucnosti. Společnost nedávno obdržela prestižní ocenění za Strategii roku v soutěži „Top odpovědná velká firma 2017“ od nezávislé platformy Byznys pro společnost. Pro podporu digitálních inovací společnost Accenture vyvinula prototyp jedinečné webové aplikace Jobventura, která poskytuje interaktivní vzdělávací zkušenosti pro přijímací pohovory. Již zaznamenala více než 100 000  průchodů aplikací. Projekt “To dáš“, na kterém Accenture spolupracuje s Nadací Terezy Maxové a s dalšími partnery, má za cíl poskytnout práci nebo pracovní zkušenost znevýhodněným mladým lidem a vytváří podmínky potřebné pro úspěšné hledání práce i pro její udržení. Společnost Accenture též spolupracuje s neziskovou organizací Czechitas a  s její pomocí podporuje budoucnost žen pracujících v technologických oborech.

Iniciativa Skills to Succeed rozšiřuje možnosti zaměstnávání a podnikání a využívá přitom digitální inovace. Pomáhá tak vyrovnat disproporce v zaměstnanosti ve velkém měřítku. Spolu se sítí neziskových organizací a dalších partnerů ekosystému společnost Accenture od roku 2010 vybavila více než 2,2 milionů lidí dovednostmi potřebnými pro získání práce nebo start podnikání; jejím cílem je vybavit do roku 2020 těmito dovednostmi více než 3 miliony lidí.

Příklady partnerství iniciativy Accenture Skills to Succeed:

  • Pomohla společnosti Youth Business USA vytvořit platformu, která využívá umělou inteligenci a analytiku pro propojení mladých podnikatelů z menšinových komunit se zdroji, dovednostmi, školeními a mentoringem potřebným pro růst jejich podnikání.
  • Spolupracuje s Rede Cidadã a Instituto Ser Mais v Brazílii a pomáhá tam nízkopříjmové populaci rozvíjet obchodní a technické dovednosti, které potřebuje pro vybudování smysluplných, trvalých pracovních míst v oblasti technologií, včetně příležitosti nechat se zaměstnat ve společnosti Accenture.

Projekty jako je Tech4Good využívají pokročilé technologie, které pomáhají řešit klíčové výzvy, kterým je společnost v oblasti byznysu vystavena. Accenture například spolupracovala s nadací The Grameen Foundation India a využila zde technologie od AI po rozšířenou realitu, aby pomohla znevýhodněným lidem zlepšit si finanční gramotnost, a tím i finanční a sociální blahobyt. Ve spolupráci s Clem Egalité a Accenture Labs v Sophia Antipolis ve Francii vyvíjí novou hru v prostředí virtuální reality, která pomáhá studentům ze základních a středních škol zkoumat pracovní místa budoucnosti a rozvíjet klíčové dovednosti pro digitální ekonomiku, s cílem zvýšení zájmu o pracovní místa v oblasti STEM.

Accenture Development Partnerships spolupracuje s vládou, představiteli byznysu i s běžnými občany a aplikuje obchodní a technologická řešení s cílem posílit kapacity a programy pro rozvíjející se organizace na celém světě. Accenture například v roce 2013 spolupracovala se španělským Ministerstvem práce a zaměstnanosti a s konsorciem neziskových společností. Vytvořila kreativní online program Emplea+, který pomáhá lidem z okraje společnosti rozvíjet jejich technické a digitální dovednosti a tzv. soft skills potřebné v zaměstnání.

„Snaha o zlepšení života lidí vyžaduje spolupráci se všemi oblastmi byznysu i s vládními a nevládními organizacemi,“ uvedl Pierre Nanterme, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Accenture. „V současné době, kdy lídři zvažují výhody a nevýhody nových technologií a aplikací, se musíme zeptat: budou mít z nových technologií prospěch i budoucí generace? Jestliže si odpovíme, že ano, jsme na správné cestě.“

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ze skládek teče kde co, říká šéf inspekce životního prostředí

Rozhovor
Šéf České inspekce životního prostředí Erik Geuss kroutí hlavou nad tím, že v Česku se stále umožňuje skládkovat domovní odpad. V rozhovoru pro portál FAEI.cz také vybízí, aby Češi byli méně lhostejní k tomu, kdo zajíždí s náklaďáky do lesů nebo zapadlých dříve zemědělských areálů. A není-li vaše domácnost či chata napojena na kanalizaci, vyvážíte, abyste neotravovali druhým třeba vodu ve studni?

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru