Společnost Allegro dokončila akvizici Mall Group a WE|DO

Jedna z největších transakcí ve střední a východní Evropě byla dokončena: Po chválení všemi regulatorními orgány se tuzemské společnosti Mall Group a WE|DO stávají součástí polské skupiny Allegro, která je nejoblíbenější nákupní platformou u našich severních sousedů a jednou z největších e-commerce platforem v Evropě, resp. patřících do desítky největších internetových obchodů na světě.
Společnost Allegro po schválení regulatorními orgány dokončila akvizici Mall Group a WE|DO. Ilustrační foto: Allegro

Skupina Allegro zaplatila za nákup 100 procent podílu společností Mall Group a WE|DO celkem 881 milionů eur. Tato částka se skládala z následujících transakcí: Za Mall Group to bylo 867 milionů eur, přičemž 53 procent částky bylo z hotovosti a zbývajících 47 procent bylo uhrazeno vydáním 33,6 milionu akcií společnosti Allegro.eu. Společnost WE|DO přišla kupce na 14 milionů eur zaplacených v hotovosti.

„Spojení společností Allegro, Mall Group a WE|DO posílí pozici Allegra jakožto přední e-commerce platformy pro zákazníky i obchodníky ve střední a východní Evropě a zároveň podpoří jeho mezinárodní expanzi,“ informovala naši redakci Pavla Hobíková, tisková mluvčí Mall Group. Současně uvedla, že navýšení kupní ceny o 50 mil eur závisející na výkonnosti Mall Group je nepravděpodobné.

PSALI JSME:
Polský gigant Allegro kupuje Mall Group a logistického operátora WE|DO

Spojení uvedených firem rozšíří působnost společné platformy napříč Polskem, Českou republikou, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem a Chorvatskem a téměř zdvojnásobí její potenciální tržní zásah v zemích s velmi atraktivními základními podmínkami pro elektronické obchodování a vysokým růstovým potenciálem.

„Lokální obchodníci se mohou stát mezinárodními a zákazníci budou těžit z té nejširší možné nabídky zboží. Naším cílem je stát se jedničkou v on-line nakupování ve všech zemích, kde skupina působí, a to i díky pokročilým nástrojům pro obchodníky, které nám umožňují nabídnout nejširší nabídku za nejvýhodnější ceny,“ informoval Francois Nuyts, generální ředitel společnosti Allegro.

PSALI JSME:
Skupina MALL Group se přehoupla do zisku. Poprvé není v červených číslech

Akvizice přinese výhodné ceny a nejširší nabídku zboží až 70 milionům potenciálních zákazníků v regionu a 135 tisíc obchodníků střední a východní Evropy může nově začít využívat výhod systému „zalistuj jednou, prodávej všude“ a získat tak širší přístup na adresovatelný maloobchodní trh v hodnotě 240 miliard eur.

Platformy a společnosti se budou podle mluvčí Hobíkové sjednocovat postupně, zatímco implementace strategických řešení pro klienty v rámci skupiny bude zahájena okamžitě. Podle Francoise Nuytse bude nyní zkušený mezinárodní tým tvořit více než 7 150 expertů s odbornými znalostmi v oblasti inovací v e-commerce.

PSALI JSME:
WEDO investuje do svého rozvoje miliardu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Rekordní rok pro Shopsys. Po letech je firma v zisku

Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Je to údajně již popáté v řadě, kdy firma vykazuje meziroční růst …

KB Pojišťovna meziročně zvýšila zisk

Hospodářský výsledek KB Pojišťovny, která je součástí finanční skupiny Komerční banky, dosáhl za rok 2021 dle českých účetních standardů výše 654,1 milionu korun, informovala pojišťovna v tiskové zprávě. To je o 260 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.