Společnost Allegro dokončila akvizici Mall Group a WE|DO

Jedna z největších transakcí ve střední a východní Evropě byla dokončena: Po chválení všemi regulatorními orgány se tuzemské společnosti Mall Group a WE|DO stávají součástí polské skupiny Allegro, která je nejoblíbenější nákupní platformou u našich severních sousedů a jednou z největších e-commerce platforem v Evropě, resp. patřících do desítky největších internetových obchodů na světě.
Společnost Allegro po schválení regulatorními orgány dokončila akvizici Mall Group a WE|DO. Ilustrační foto: Allegro

Skupina Allegro zaplatila za nákup 100 procent podílu společností Mall Group a WE|DO celkem 881 milionů eur. Tato částka se skládala z následujících transakcí: Za Mall Group to bylo 867 milionů eur, přičemž 53 procent částky bylo z hotovosti a zbývajících 47 procent bylo uhrazeno vydáním 33,6 milionu akcií společnosti Allegro.eu. Společnost WE|DO přišla kupce na 14 milionů eur zaplacených v hotovosti.

„Spojení společností Allegro, Mall Group a WE|DO posílí pozici Allegra jakožto přední e-commerce platformy pro zákazníky i obchodníky ve střední a východní Evropě a zároveň podpoří jeho mezinárodní expanzi,“ informovala naši redakci Pavla Hobíková, tisková mluvčí Mall Group. Současně uvedla, že navýšení kupní ceny o 50 mil eur závisející na výkonnosti Mall Group je nepravděpodobné.

Spojení uvedených firem rozšíří působnost společné platformy napříč Polskem, Českou republikou, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem a Chorvatskem a téměř zdvojnásobí její potenciální tržní zásah v zemích s velmi atraktivními základními podmínkami pro elektronické obchodování a vysokým růstovým potenciálem.

„Lokální obchodníci se mohou stát mezinárodními a zákazníci budou těžit z té nejširší možné nabídky zboží. Naším cílem je stát se jedničkou v on-line nakupování ve všech zemích, kde skupina působí, a to i díky pokročilým nástrojům pro obchodníky, které nám umožňují nabídnout nejširší nabídku za nejvýhodnější ceny,“ informoval Francois Nuyts, generální ředitel společnosti Allegro.

Akvizice přinese výhodné ceny a nejširší nabídku zboží až 70 milionům potenciálních zákazníků v regionu a 135 tisíc obchodníků střední a východní Evropy může nově začít využívat výhod systému „zalistuj jednou, prodávej všude“ a získat tak širší přístup na adresovatelný maloobchodní trh v hodnotě 240 miliard eur.

Platformy a společnosti se budou podle mluvčí Hobíkové sjednocovat postupně, zatímco implementace strategických řešení pro klienty v rámci skupiny bude zahájena okamžitě. Podle Francoise Nuytse bude nyní zkušený mezinárodní tým tvořit více než 7 150 expertů s odbornými znalostmi v oblasti inovací v e-commerce.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB