Spořicí účet Max banky je nejsilnější magnet

Max banka ohlásila 30 tisíc nově založených spořicích účtů a v důsledku toho i růst počtu klientů o 130 procent. Podařilo se jí už víc než zdvojnásobit počet klientů na čtyřicet tisíc a zvýšit bilanční sumu na 40 miliard korun. A to vše po sedmi měsících od svého startu.
Podle kalkulačky spořicích účtů Finparády.cz nabízí nejlepší účet v Česku Max banka. Ilustrační foto: Max banka – www.maxbanka.eu, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=130194964

V březnu 2022 oznámila Expobank CZ dohodu o prodeji 100 procent akcií. Koupit ji mělo konsorcium složené z lotyšské Signet Bank a skupiny izraelských a amerických investorů. K transakci nakonec nedošlo.

Po hloubkovém auditu konsorcium ztratilo zájem, čímž vznikla ideální příležitost pořídit si banku levněji. Toho využila finanční skupina Creditas vlastněná Pavlem Hubáčkem. V září banku skutečně koupila a v říjnu přejmenovala na Max banku.

Cíl byl jasný. Větší Banka Creditas by se měla orientovat na firmy, Max banka na drobnou klientelu. Pro tu jsou obvykle magnetické vysoké úrokové sazby. Přesněji řečeno jedna sazba, protože Max banka nerozlišuje mezi spořicím a běžným účtem.

PSALI JSME:
Expobank končí, rodí se Max banka s rekordním úrokem

V obou případech ale nabízí atraktivních 6,01 procenta bez omezení výše vkladu nebo jiných podmínek, kterými klienty matou větší banky. Průměrná úroková sazba je v Česku podle výpočtu Finparády.cz 3,38 procenta.

To zafungovalo. „Češi hledají možnosti, jak zhodnotit v době nekončící inflace peníze, které mají. Náš spořicí účet je i díky tomu, že na něj nejsou vázána žádná omezení, zřejmě lákavou volbou. A data to potvrzují,“ uvedla šéfka představenstva Max banky Ivana Pícková.

„Po raketovém nástupu, kdy jsme získali přes deset tisíc nových zákazníků během jediného měsíce, se jejich růst ustálil na třech tisících za měsíc,“ dodala. Z detailního průzkumu vyplývá, že si spořicí účty u Max banky zakládají především lidé z menších měst. Dvě třetiny nových zákazníků jsou mimo tři největší města, tedy Prahu, Brno a Ostravu.

PSALI JSME:
Creditas zvedá sazby spoření až na 6 % ročně

„Nejčastěji spoří lidé v produktivním věku mezi 35 a 50 lety. Šestinu klientů však tvoří nejmladší skupina ekonomicky aktivních občanů do 35 let. Přibližně třetina klientů jsou ženy,“ doplnila Pícková.

Podle kalkulačky spořicích účtů Finparády.cz nabízí nejlepší účet v Česku právě Max banka, na druhé místo by umístili Banku Creditas a na třetí Air Bank. Finanční produkty na portálu hodnotilo víc než 15 tisíc návštěvníků.

I za podpory Max banky si tak investiční skupina Creditas za rok 2022 připsala rekordní hospodářský výsledek 5,1 miliardy korun. Největší podíl na to měly energetická divize a Banka Creditas se ziskem 1,6 miliardy. Banka Creditas a Max banka mají nyní přes 220 tisíc klientů a jejich bilanční suma dosáhla téměř 140 miliard korun.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Spořit lze nově i se slovenskou bankou, nabízí 6,15 %

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace se přestěhovala do služeb

Za poslední měsíc spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1 procenta a postaraly se o to dražší pohonné hmoty a dálniční známky. Meziroční inflace, která je v hledáčku České národní banky (ČNB), setrvala na úrovni dvou procent.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB