Startuje očekávaná počáteční veřejná nabídka Robinhood

Včerejškem odstartoval jeden z letošních nejočekávanějších vstupů na burzu – počáteční veřejná nabídka (IPO) americké společnosti Robinhood. Ta slaví globální úspěch díky aplikaci, která umožňuje nakupovat akcie, ETF, opce, kryptoměny a další finanční produkty s nulovými provizemi.
Počáteční veřejná nabídka investorům umožňuje přístup k často výrazně nižší ceně akcií ještě před vstupem společnosti na burzu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Aplikace společnosti Robinhood má aktuálně přes 17 milionů uživatelů. Nedávné oznámení chystaného zalistování na burze vzbudilo výrazný zájem světových investorů o uvolnění jejích akcií. Časopis Forbes očekává, že tržby společnosti letos dosáhnou 700 milionů dolarů, což by ve srovnání s loňskem znamenalo nárůst o 250 procent.

Společnost rychle roste na základě obchodního modelu „freemium“. Tento krok doslova změnil celý obor, protože velcí hráči byli nuceni držet krok a také nabídnout obchodování s nulovými provizemi. Podle televize CNBC firma v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla rekordních tržeb 331 milionů dolarů, zatímco ve stejném období loňského roku to bylo 91 milionů.

Sama firma předpokládá ocenění na burze až ve výši 35 miliard dolarů. Během pandemie zaznamenal Robinhood spolu se zbytkem akciového trhu rekordní růst díky vstupu nových investorů na trh. Sociální sítě totiž učinily z investování formu zábavy pro mnoho lidí, kteří měli díky práci z domova více času.

PSALI JSME:
Co nového v investicích? Na český trh vstoupila obchodní platforma Freedom24

„Společnost zaznamenala během pandemie spolu se zbytkem celého akciového trhu rekordní růst. Z obchodování s cennými papíry se díky množství volného času a práci z domova stala nová forma zábavy. Firmám jako Robinhood se daří také díky obchodnímu modelu freemium,“ informoval redakci FAEI.cz  Maxim Manturov, ředitel skupiny Freedom Finance Europe pro investiční analýzy.

Čeští zájemci o účast v počáteční veřejné nabídce Robinhood mohou využít platformu Freedom24, kterou provozuje právě skupina Freedom Finance. IPO investorům umožňuje přístup k často výrazně nižší ceně akcií ještě před vstupem společnosti na burzu. Často se stává, že jsou nabídky primárních akcií podhodnocené a při vstupu na burzu dochází k prudkému růstu cen akcií o desítky nebo i stovky procent.

Průměrný zisk ze všech IPO obchodovaných přes Freedom24 za první kvartál roku 2021 činil 78 procent. Mezi výrazné prvotní nabídky poslední doby patří společnosti jako Airbnb (189% nárůst) nebo Unity Software (203 %). Zatímco dříve měli k IPO přístup pouze největší investoři s několika miliony dolarů, platforma Freedom24 snížila hranici pro účast na dva tisíce dolarů.

PSALI JSME:
Pandemie rozproudila obchodování na finančních trzích

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investice: Pět vítězů a pět poražených roku 2021

Největším hitem loňského roku byly kryptoměny, které nezřídka rostly i o stovky procent. Nejúspěšnější však nebyl bitcoin, ale ethereum, jehož růst byl oproti bitcoinu čtyřnásobný. Dařilo se také kávě, elektřině, či …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB