Stavební spoření: Jak získat státní podporu na poslední chvíli?

Letos máte už jen posledních pár dnů na získání až dvoutisícikorunové podpory od státu na stavební spoření. Je tedy nejvyšší čas zkontrolovat si stav konta, a pokud nějaké finanční prostředky chybějí, můžete je ještě vložit. Totéž platí, pokud si chcete stavebko ještě založit a zároveň získat státní podporu za rok 2019. Ve spolupráci s Asociací českých stavebních spořitelen přinášíme shrnutí termínů jednotlivých stavebních spořitelen pro závěr roku, abyste vše bez stresu stihli.
Letos máte už jen posledních pár dnů na získání až dvoutisícikorunové podpory od státu na stavební spoření. Foto: Pixabay.com

„Většina klientů spoří pravidelně po menších částkách v průběhu celého roku. Státní podporu však získáte i v případě, že si stavebko uzavřete až v úplném závěru roku. Konečná výše příspěvku od státu se vypočítává jako deset procent z uspořené částky, která bude na vašem účtu zaevidována k silvestrovské půlnoci,“ shrnuje Jiří Šedivý, tajemník asociace.

Pro nárok na plnou státní podporu musíte za daný rok vložit minimálně 20 000 korun. Do sumy můžete započítat i připsané úroky, což představuje zejména v dalších letech spoření významnou částku, ale také nesmíte zapomenout odečíst servisní poplatky. „Případná ztráta při chybných počtech bude relativně malá, ale stejně zamrzí,“ doplňuje Jiří Šedivý.

Pokud stavební spoření máte, ze svého účtu pošlete peníze nejpozději v pátek 27. prosince. Silvestr letos vychází na úterý, takže peníze můžete do některých spořitelen vložit dokonce ještě 31. prosince. Jejich centrály budou mít minimálně dopoledne otevřeno, stejně jako pobočky bank patřících do stejné finanční skupiny. Až do zavírací hodiny tedy můžete využít možnosti hotovostního vkladu na přepážce nebo ve vkladomatu. Je však lepší, ověřit si u jednotlivých provozovatelů konkrétní lhůty. Ty se totiž mohou lišit.

A jestliže stavebko nemáte, můžete je uzavřít prakticky kdykoliv, ovšem pro přiznání podpory za letošek je nutné, aby vaše peníze „přistály“ na účet spořitelny do silvestrovské půlnoci.

PSALI JSME:
Stavební spořitelny připravily na konec roku akční nabídky

Jak bude probíhat závěr roku u stavebních spořitelen?

Českomoravská stavební spořitelna

Smlouvu je možné na příslušných pobočkách spořitelny uzavřít i poslední den v roce. Pokud ale klienti nechtějí přijít o státní podporu za letošní rok, je třeba poslat peníze na účet včas. Nejvhodnější variantou je bezhotovostní platba. Ačkoliv banky přesuny peněz stále zrychlují, doporučuje se zaslat peníze několik dnů předem, nejpozději v pátek 27. prosince dopoledne. Totéž platí i pro platby v hotovosti na pobočkách ČSOB.

Stavební spořitelna České spořitelny

Státní podpora bude přiznána, pokud bude elektronický příkaz k úhradě proveden u České spořitelny nejpozději 31. prosince do 12 hodin. Stejný termín je nezbytné dodržet i v případě úhrady přímo na pobočce. Kdo to nestihne, může ještě využít vkladový bankomat České spořitelny, a to až do 23 hodin. Novou smlouvu lze sjednat a prostředky vložit i na Silvestra.

Modrá pyramida stavební spořitelna

Elektronickou platbu, která má být zpracována ještě v tomto roce, je třeba předat k zúčtování Komerční bance nejpozději 31. prosince v 11 hodin. U téže banky se provádějí i hotovostní vklady, přičemž nejzazším termínem je pondělí 30. prosince do konce otevírací doby konkrétní pobočky. Smlouvu můžete uzavřít i poslední den v roce – s využitím biometrického podpisu je to možné ve všech pobočkách až do 24 hodin. V papírové podobě pak nejpozději 31. prosince do 12:00 jen v pražské centrále.

Raiffeisen stavební spořitelna

Převodní příkaz musí mít splatnost nejpozději 27. prosince. Do stejného data 14 hodin také musí být na pražskou centrálu spořitelny doručeny i nové smlouvy, které byly uzavřeny online nebo na pobočce. Hotově je možné uhradit platbu na pokladně centrály, nejpozději však na Silvestra do 12 hodin.

Wüstenrot – stavební spořitelna

Abyste stavebko stihli uzavřít ještě v roce 2019, je třeba, aby byl návrh smlouvy s ověřenou totožností doručen do sídla Wüstenrotu nejpozději 31. prosince. Termín, do kdy je nutné odeslat platbu, aby dorazila ještě letos a byla tak připsána státní podpora, záleží na dané bance, která platbu odesílá. V hotovosti je možné zaplatit na pokladně Wüstenrotu do posledního dne letošního roku do 15 hodin. Platbu lze také vložit na pokladnách Moneta Money Bank a Expobank podle otevírací doby konkrétní pobočky.

PSALI JSME:
Pozor! Maximální výši státní podpory u stavebka můžou osekat poplatky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru