Stavební spoření je stále nejoblíbenější

Průzkum
Barometr obliby spoření, který dlouhodobě připravuje Česká asociace stavebních spořitelen, potvrdil v prvním čtvrtletí roku 2020 pozici stavebního spoření jako dlouhodobého premianta mezi Čechy. Favorizovalo jej 62 procent oslovených. Nejvíce posílila obliba investic do drahých kovů. I přes pokles popularity si třetí příčku udrželo penzijní spoření s 52 procenty.
Zdroj: ČASS

Počátek roku 2020 přinesl potvrzení přední pozice stavebního spoření jako oblíbeného finančního produktu v České republice. Oproti poslednímu čtvrtletí loňského roku posílilo o dva procentní body a celkově dosáhlo nejlepšího výsledku za více než čtyři roky.

Češi také čím dál víc důvěřují investicím do drahých kovů. Přestože se v rámci oblíbenosti nacházejí až na druhém místě, připsaly si investice do drahých kovů za poslední rok devět procentních bodů, když posílily ze 49 na současných 58 procent, čímž se ke stavebnímu spoření významně přiblížily.

PSALI JSME:
Zlato je nejdražší v dějinách, japonský jen přestává být bezpečným útočištěm. Svět se bojí globální pandemie

Vedle výrazného růstu obliby drahých kovů došlo u většiny ostatních produktů spíše k drobným změnám. Výraznější výjimkou se staly akcie a obligace, které v současnosti považuje za zajímavé 34 procent oslovených a stouply tak od minula o čtyři procentní body.

Za stavebním spořením (62 %) tak následují drahé kovy (58 %), penzijní spoření (52 %), spořící konto (48 %). Za životním spořením se 39 % se v těsném sledu umístily podílové fondy (35 %), akcie a obligace (34 %) a termínované vklady (31 %). Na chvostu zůstalo spoření „do matrace“ s 22 %.

Nutno říci, že výzkum se uskutečnil v únoru 2020, vlivy „aktuální zdravotní situace“ se však do něj nepromítly.

PSALI JSME:
Průvodce investičními příležitostmi v roce 2020

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru