Studenti byli oceněni za projekty na podporu „mladých v práci“

Slavnostní zakončení programu Samsung Tvoje šance #futureskills proběhlo v neděli 5. prosince v prostorách Samsung Electronics za účasti vedení společnosti, realizátorů programu z neziskové organizace Institut kariéry a rozvoje, porotců z řad lektorů a 10 studentů, kteří zde prezentovali vlastní projekty pomáhající mladým lidem v přechodu do pracovního života.
Výherci týmových projektů. Foto: Samsung

Od dubna do prosince strávili účastníci programu ve věku 17 až 21 let z Česka a Slovenska v součtu 5088 hodin osobním a profesním rozvojem. Absolvovali 93 kurzů, 50 webinářů a přednášek, 22 skupinových workshopů, 10 konferencí, někteří zažili exkurze ve firmách nebo výjezdy na akce v zahraničí. Všichni se zdokonalili v digitálních dovednostech, kritickém myšlení, umění prezentace, pronikli do témat jako projektový management, efektivní učení, kryptoměny, budování osobní značky na Linkedin a mnoho dalších.

Součástí programu byla také globální iniciativa Solve for Tomorrow, ve které se studenti naučili metodologii Design Thinking a ve dvoučlenných týmech samostatně pracovali na vlastních projektech, jak podpořit „mladé v práci“. „Problém definovali na základě průzkumů mezi tisíci respondenty z cílové skupiny. Poté vymysleli a vytvořili prototypy pěti projektů, které jsou studentům uživatelsky blízké a přesně reflektují jejich potřeby – například akční videohra, která seznamuje mladé lidi s možnostmi pracovního trhu, praktický agregátor vzdělávacích on-line kurzů, internetový manuál pro učitele a studenty, který boří systém zarytých školních osnov, nebo aplikace pro rozvoj 10 ‚dovedností budoucnosti‘. Výsledky studentů byly skvělé a doufáme, že ve svých projektech budou i nadále pokračovat,“ popsala Zuzana Mravík Zelenická, CSR manažerka společnosti Samsung. Ta za program Tvoje šance #futureskills na podzim získala cenu TOP odpovědná firma 2021 pomáhající okolí.

Účastníci programu. Foto: Samsung

Absolutním vítězem se po prezentacích na slavnostním zakončení programu Tvoje šance #futureskills stal projekt Můžeš taky (muzestaky.cz), který posiluje povědomí o možnostech krátkodobého vzdělávání v zahraničí pro všechny mladé lidi do 30 let v Erasmus+ Youth Exchange. Porota ocenila především jednoduché řešení problému („neznalost příležitostí“), které má přitom obrovský dopad na cílovou skupinu. „Vítězný tým zároveň postupuje do mezinárodního finále programu Samsung Solve for Tomorrow, které se uskuteční online začátkem léta 2022. V něm se představí nejlepší týmové projekty z většiny evropských zemí, v nichž program probíhá,“ doplnila CSR manažerka společnosti Samsung.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB