Švýcarský výrobce léků IBSA vstupuje na český trh. Kupuje svého tuzemského distributora

Skupina IBSA, největší soukromě vlastněná švýcarská farmaceutická firma, koupila svého dlouholetého distributora na českém trhu, společnost IBI. Kupní smlouvu obě strany uzavřely v průběhu února. IBSA se stala jediným vlastníkem české společnosti, která se následně přejmenuje na IBSA Pharma. Informovala o tom společnost PwC Legal Česká republika, jejíž advokáti zajišťovali během transakce poradenství kupující straně.
Farmaceutickou společnost IBSA založila v roce 1945 skupina švýcarských biologů a dnes je z ní největší soukromě vlastněný výrobce léků ve Švýcarsku. Foto: Depositphotos.com

Převzetí velkým zahraničním hráčem pro IBI, která 24 let funguje jako distributor léků z produkce IBSA na českém trhu, znamená další rozvoj.

„Očekáváme, že nový majitel přinese firmě synergické efekty. Pomoci může díky svému finančnímu zázemí i možnosti přinášet na český trh nové výrobky z produkce IBSA Group,“ komentoval transakci výkonný ředitel IBI Daniel Bělík, jenž i po změně vlastníka povede společnost na pozici generálního manažera.

„Akvizice je součástí většího projektu skupiny IBSA Group, který má za cíl navýšit objem obchodních operací prostřednictvím dceřiných společností,“ uvedl k transakci prezident IBSA Arturo Licenziati.

IBSA je nadnárodní farmaceutická společnost s hlavním sídlem ve švýcarském Luganu. Zároveň je světovým lídrem v produktech založených na kyselině hyaluronové. Farmaceutickou společnost založila v roce 1945 skupina švýcarských biologů a dnes je z ní největší soukromě vlastněný výrobce léků ve Švýcarsku. V 15 pobočkách v Evropě, Číně a USA zaměstnává celkem dva tisíce lidí, po světě provozuje také 14 výzkumných laboratoří. Společnost se soustředí hlavně na obory revmatologie, reprodukce, dermatologie, endokrinologie a úlevě od bolesti a zánětů. Ročně IBSA vyrobí 60 milionů balení svých produktů.

PSALI JSME:
Tuzemský farmaprůmysl chrlí moderní léky. Čeští pacienti z nich ale zatím neprofitují

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru