Také Air Bank zvyšuje úrokovou sazbu

Air Bank za první tři měsíce letošního roku vykázala čistý zisk 339 milionů korun. Meziročně byl zisk banky vyšší o neuvěřitelných 143 %. Za celý loňský rok Air Bank dosáhla nekonsolidovaného čistého zisku 1,4 miliardy korun. Oproti předchozímu roku nárůst o 139 %.
Když Air Bank vstupovala na český trh, slíbila klientům, že její účet vždy bude mezi třemi nejlépe úročenými. Foto: FAEI.cz

Ode dneška banka zvyšuje úrokovou sazbu na spořicích účtech z jednoho na 1,3 %. Po čtyřech letech, kdy její sazba do 250 tisíc korun zamrzla na jednom procentu. A v situaci, kdy jakoby to neměla zapotřebí. Počet klientů na konci března dosáhl 695 200 klientů. Ještě víc se zvýšil počet běžných účtů na 776 726, čemuž se nelze divit, protože Air Bank jako jediná nabízí jednoprocentní úrok do částky 100 tisíc korun i na běžném účtu. Ten se zatím nemění, protože stále nemá na českém trhu konkurenci.

Opět mezi třemi

Počet spořicích účtů 447 921 už tak vysoký není, protože v tomto oboru panuje na trhu silná konkurence. Hallo Bank nabízí už od loňska do 350 tisíc 1,5 %, Creditas u částek nad 750 tisíc korun 1,3 %. Přesto objem vkladů na běžných a spořicích účtech Air Bank dohromady vzrostl na 102,6 miliardy korun. Objem úvěrů činí 46,8 miliardy korun, které očištěné o úvěrové ztráty za uplynulé čtvrtletí meziročně vynesly 810,7 milionu korun. Za celý loňský rok to bylo 3,1 miliardy korun.

„V loňském roce se nám dařilo navyšovat příjmy z retailového bankovnictví. Klienti si velmi rychle oblíbili rychlou a snadnou půjčku přes mobil, kontokorent, platby mobilem a také Odměny za placení v aplikaci My Air. I po sedmi letech jsme stále atraktivní pro další nové klienty, kterých k nám vloni přišlo skoro osmdesát tisíc,“ říká generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Když Air Bank vstupovala na český trh, slíbila klientům, že její účet vždy bude mezi třemi nejlépe úročenými. Nyní se ke svému krédu bez proklamací opět navrací.

PSALI JSME:
Hra se slovíčky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéku teď neberte, budou levnější

Lidé se teď často ptají, zda si mají na hypotéku pořídit vlastní nemovitost, v níž spatřují pojistku proti tak rapidní inflaci. Hypotéku nyní spíše nebrat. Bude levněji. Podívejme se, co říkají světové dluhopisové …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB