Také Equa bank něco klientům přidá

Od 13. 6. 2019 zvyšujeme úrokové sazby na spořicích účtech, napsala Equa bank svým klientům. Proč právě od čtvrtka nezmínila. Tento počin lze z pohledu spořenímilovného obyvatelstva hodnotit kladně, i když některé banky s tímto krokem přišly už dřív.
Equa bank informovala své klienty, že od čtvrtka 13. 6. 2019 zvyšuje úrokové sazby na spořicích účtech. Foto: FAEI.cz

Přitom spořicí účet, jeden z nejkonzervativnějších ekonomických nástrojů, má v Česku obrovskou popularitu a je investičním nástrojem číslo jedna. A také nejspolehlivějším lákadlem na nové klienty zejména střední a starší generace. Na rozdíl od vázaného vkladu lze sice peníze vyzvednout kdykoli, ale úrok se rovněž kdykoli může změnit.

Podle údajů České národní banky mají v současnosti Češi na spořicích účtech kolem 700 miliard korun. Ale jsou tu obrovské rezervy. Na běžných účtech, které jsou úročené minimálně nebo vůbec, leží ladem 1,3 miliardy korun.

PSALI JSME:
Creditas jako první zvýšila úrokovou sazbu

Nabídka Equa bank

Equa bank na svém spořicím účtu nově nabídne úrokovou sazbu až 1,3 %. Ta se skládá ze základní sazby 0,2 % a bonusové úrokové sazby 1,1 %. Zároveň se rozšiřuje takto úročené pásmo z 200 tisíc na 300 tisíc korun. Ale je tu podmínka: tři platby kartou.

„U spořicího účtu zvyšujeme sazbu v druhém pásmu od úložky 500 tisíc a víc z jednoho na 1,2 %. Nově tedy můžete zhodnotit své prostředky neomezeně,“ uvedla banka. Zapomněla ale dodat, že do 500 tisíc dostane klient jen 0,2 %. Ale za to nemusí zaplatit ani korunu kartou.

PSALI JSME:
Raiffeisenbank nabízí novým klientům tři procenta. Ti stávající mají smůlu a téměř nulové úročení

Úrokové závody

Nejnovější Trinity Bank, vzniklá ze záložny Moravský peněžní ústav, v květnu navýšila sazby na 1,38 % bez dalších podmínek. A to prvním osmi tisícům nových klientů slibuje na neznámou dobu 1,58 %. Tento úrok mohou získat i dosavadní klienti, když si založí nový spořicí účet a pošlou na něj další peníze. Zřejmě ty, které mají u jiných bank.

Kromě časově omezených akčních nabídek jaké nabízejí například Raiffeisenbank, ING Bank nebo zmíněná Trinity, zůstávají na čele pelotonu Hello Bank a účet banky Creditas se sazbou 1,5 % do 300 tisíc korun bez jakýchkoli podmínek.

Nová nabídka Equa bank se tak zařadila mezi průměrné a v žebříčku ročního výnosu u vkladu 100 tisíc korun je na pátém místě.

PSALI JSME:
Vyzkoušeli jsme založení spořicího účtu u Hello bank. Největší slabinou je jeho zabezpečení

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Inflace se začne přibližovat ke svému cíli

Vyšší příjmy českých domácností společně s růstem cen potravin a regulovaných cen budou v nejbližších měsících udržovat inflaci v horní polovině tolerančního pásma. Inflace by se však vzhledem k nastavení úrokových …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Lidé nechtějí řešit hypotéku, ale bydlení

Rozhovor
Kateřina Stehlíková má za sebou 16 let v bankovním sektoru. Vloni vyhrála se svým nápadem na vytvoření komplexního realitního portálu start-upovou soutěž Komerční banky. Portál se jmenuje Cincink.cz, nabízí společnou platformu pro prodávající i kupující. „Chceme pomoci, aby na konci každého komplikovaného realitního obchodu bylo slyšet šťastné cinkání skleniček na kolaudační párty, cinkot předávaných klíčů, ale …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru