Také Equa bank něco klientům přidá

Od 13. 6. 2019 zvyšujeme úrokové sazby na spořicích účtech, napsala Equa bank svým klientům. Proč právě od čtvrtka nezmínila. Tento počin lze z pohledu spořenímilovného obyvatelstva hodnotit kladně, i když některé banky s tímto krokem přišly už dřív.
Equa bank informovala své klienty, že od čtvrtka 13. 6. 2019 zvyšuje úrokové sazby na spořicích účtech. Foto: FAEI.cz

Přitom spořicí účet, jeden z nejkonzervativnějších ekonomických nástrojů, má v Česku obrovskou popularitu a je investičním nástrojem číslo jedna. A také nejspolehlivějším lákadlem na nové klienty zejména střední a starší generace. Na rozdíl od vázaného vkladu lze sice peníze vyzvednout kdykoli, ale úrok se rovněž kdykoli může změnit.

Podle údajů České národní banky mají v současnosti Češi na spořicích účtech kolem 700 miliard korun. Ale jsou tu obrovské rezervy. Na běžných účtech, které jsou úročené minimálně nebo vůbec, leží ladem 1,3 miliardy korun.

PSALI JSME:
Creditas jako první zvýšila úrokovou sazbu

Nabídka Equa bank

Equa bank na svém spořicím účtu nově nabídne úrokovou sazbu až 1,3 %. Ta se skládá ze základní sazby 0,2 % a bonusové úrokové sazby 1,1 %. Zároveň se rozšiřuje takto úročené pásmo z 200 tisíc na 300 tisíc korun. Ale je tu podmínka: tři platby kartou.

„U spořicího účtu zvyšujeme sazbu v druhém pásmu od úložky 500 tisíc a víc z jednoho na 1,2 %. Nově tedy můžete zhodnotit své prostředky neomezeně,“ uvedla banka. Zapomněla ale dodat, že do 500 tisíc dostane klient jen 0,2 %. Ale za to nemusí zaplatit ani korunu kartou.

PSALI JSME:
Raiffeisenbank nabízí novým klientům tři procenta. Ti stávající mají smůlu a téměř nulové úročení

Úrokové závody

Nejnovější Trinity Bank, vzniklá ze záložny Moravský peněžní ústav, v květnu navýšila sazby na 1,38 % bez dalších podmínek. A to prvním osmi tisícům nových klientů slibuje na neznámou dobu 1,58 %. Tento úrok mohou získat i dosavadní klienti, když si založí nový spořicí účet a pošlou na něj další peníze. Zřejmě ty, které mají u jiných bank.

Kromě časově omezených akčních nabídek jaké nabízejí například Raiffeisenbank, ING Bank nebo zmíněná Trinity, zůstávají na čele pelotonu Hello Bank a účet banky Creditas se sazbou 1,5 % do 300 tisíc korun bez jakýchkoli podmínek.

Nová nabídka Equa bank se tak zařadila mezi průměrné a v žebříčku ročního výnosu u vkladu 100 tisíc korun je na pátém místě.

PSALI JSME:
Vyzkoušeli jsme založení spořicího účtu u Hello bank. Největší slabinou je jeho zabezpečení

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Americký dolar nakonec musí začít klesat

Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí.

Dolar vítězí, viru navzdory

Máme za sebou první polovinu roku, která bude bezesporu patřit mezi ty, které se zapíší do dějin, a to vlivem pandemie covid-19 a jejího dopadu do globální ekonomiky a finančních trhů. Ty reagovaly na obavy z …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Chorvatská dovolená: Levný chleba, drahé pivo

Téma týdne
Pokud někdo bude chtít letošní letní dovolenou i přes koronavirová omezení strávit u moře, mezi nejdostupnější cílové země patří Chorvatsko. Stačí nasednout do auta a už zhruba za devět hodin můžete být u Jadranu. Na přelomu června a července jsme to zkusili. V Umagu a okolí jsme strávili týden. Přinášíme vám praktické informace z cesty a chorvatského pobřeží. V předchozích dílech jsme se věnovali cestě tam i …
Rolovat nahoru