Také Equa bank s palcem dolů. Letos již podruhé sníží úroky

Hned po Air Bank si pospíšila i Equa bank, která letos během jediného měsíce již podruhé snižuje úroky na spořicích účtech, se stručným zdůvodněním: „V návaznosti na méně příznivou ekonomickou situaci upravujeme sazby na spořicích účtech“. Podle neauditovaných výsledků za rok 2020 se bance meziročně propadl zisk o 55 procent.
U běžného účtu u Equa Bank už není při sazbě 0,01 % v podstatě co snížit, ať už jde o koruny, dolary nebo eura. Foto: Equa Bank

Od dubna u spořicího účtu HIT v pásmu do 200 tisíc korun spadne úroková sazba z 0,7 % na 0,4 procenta. Základní sazba tedy zůstává na 0,1 % a mění se bonusová sazba při třech platbách kartou z 0,6 % na 0,3 procenta. Vklady nad 200 tisíc u Equa bank vydělají jen desetinu procenta za rok.

U spořicího účtu MAX, který lépe zhodnocoval částky nad půl milionu korun, bude nová roční sazba 0,1 procenta bez ohledu na výši vkladu. U běžného účtu už není při sazbě 0,01 % v podstatě co snížit, ať už jde o koruny, dolary nebo eura. Banka proto nabízí zhodnocení úspor v investičních fondech, což je ovšem běh na dlouhou trať, stejně jako u jistějších termínovaných vkladů.

PSALI JSME:
Equa bank se vloni propadl zisk více než o polovinu

Jistě stojí za zmínku, že Equa bank naposledy snížila úročení u dominantního spořicího účtu HIT z 1 % na 0,7 procenta letos v lednu, zatímco Air bank na sazby naposledy sáhla 10. června minulého roku. Avšak ve výsledku teď obě banky nabídnou spořitelům zhruba totéž.

Od dubna tedy bude Air Bank vklady do 250 tisíc korun na spořicích kontech úročit pouze bonusovou sazbou 0,4 procenta po pěti platbách kartou, jinak je sazba čistá nula. Úročení zůstatku od 250 tisíc do jednoho milionu korun zůstává stejné, tedy 0,1 %, ale jako bonus! „Nemění se ani úročení zůstatků nad milion korun, které neúročíme vůbec,“ přiznala banka.

PSALI JSME:
V Air Bank už chystají základní sazby na nulu

Zavřít reklamu ×
  1. Ze spořícího účtu ještě nikdy nikdo nezbohatl, je potřeba investovat a trochu riskovat. Myslím, že zrovna zmíněná Equa bank má dobré investiční fondy, sám v některých investuju.

  2. Tak spořící účty jsou spíše od nějaké finanční rezervy a ne k zhodnocování peněz. U Equa bank využívám investice a jsem s tím moc spokojená, to doporučuji všem.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru