Techloop spustil vylepšenou verzi svého webu, který představuje inovativní řešení IT náboru

Na českém pracovním trhu chybí dlouhodobě tisíce odborníků z oblasti informačních technologií. Navíc se nezdá, že by se situace v dohledné době zlepšila. Mimo jiné i pro to, že počet absolventů studijních oborů v oblasti informačních a komunikačních technologií v poslední době klesá. S přibývající robotizací a propojeností ekonomiky i běžného života tak poptávka po IT profesionálech mnohonásobně převyšuje nabídku. Společnostem i státním institucím s náborem pomáhá specializovaná firma Techloop, která se zaměřuje na nábor IT odborníků. Těm na druhou stranu zase pomáhá zorientovat se v záplavě nabídek a vybrat tu nejlukrativnější.

Firmy, které mají problém s náborem IT odborníků, se mohou obrátit na specializovanou platformu Techloop. Ta sází na diskrétnost a propojení pouze těch firem a expertů, kteří si na základě svých představ a požadavků s největší pravděpodobností nakonec podají ruce. Zakladatelům Techloopu se nelíbila dosavadní praxe, kdy IT vývojářům denně chodí desítky pracovních nabídek od personálních agentur. Díky dlouholetým zkušenostem v IT a personalistice se proto rozhodli úzce specializovat na nábor v oblasti IT. Kladou přitom důraz na zachování anonymity uchazečů a po firmách vždy vyžadují, aby uvedly informace o platu u každého inzerátu. Ve své databázi, která každým dnem narůstá, má Techloop v současnosti okolo 52 000 registrovaných uživatelů, z nichž je es 16 000 ověřených uživatelů. Techloop navíc úspěšné uchazeče o práci odměňuje bonusem v podobě 500 euro a firmám umožňuje svou databázi uchazečů využít bezplatně.

„V dnešní době je pro komerční firmy, ale třeba i veřejné instituce, velmi složité získat nové IT profesionály. Na vině je i přemíra poptávky, ve které se odborníci nedokáží zorientovat. My jim proto nabízíme jednoduchou a efektivní platformu, kde si v pár krocích vyplní svůj profil. Na základě jejich kritérií pak umožníme firmám, které odpovídají jejich požadavkům a představám, aby je napřímo kontaktovaly. Celý tento proces od registrace po podepsání smlouvy u nás v průměru trvá 2,5 měsíce,“ říká João Duarte, CEO společnosti Techloop, která firmám s náborem nových IT profesionálů pomáhá v České republice už od roku 2016.

Webové stránky této platformy navíc es léto prošly výrazným vylepšením, které pocítí jak firmy, tak zájemci o práci. Ti jen stručně shrnou své zkušenosti a po několika málo kliknutích budou registrováni. Jen jedno kliknutí pro zobrazení anonymizovaného profilu bude nově stačit i firmám. Vhodného uchazeče tak mohou v databázi Techloop vyhledat daleko rychleji.

„V uplynulých měsících nám přišla řada připomínek a tipů od našich uživatelů, kteří se s námi podělili o svoji uživatelskou zkušenost. Na základě jejich zpětné vazby a přání jsme provedli mnohá vylepšení, díky kterým se urychlí vyhledávání v databázi, celý web zpřehlední a celkově jej udělají uživatelsky přívětivější,“ doplňuje João Duarte.

Z dat a zkušeností společnosti vyplývá, že největší zájem je mezi českými firmami o developery. Nejžádanějším IT pracovníkem je tak u nás PHP developer, kterého následují vývojáři v jazycích Java, JavaScript, .NET a C++. Zastoupení žen a mužů v databázi Techloop téměř odpovídá celorepublikovému průměru ICT odborníků – 13 % žen a 87 % mužů.

Podle dat Eurostatu a Českého statistického úřadu zaměstnávalo v loňském roce na území České republiky ICT specialisty 21 % společností s více než 10 zaměstnanci. Číselně vyjádřeno tak u nás bylo mezi 9 a 10 tisíci firmami, které ve svých řadách měly vývojáře, IT bezpečnostní odborníky nebo systémové administrátory. Více než 3 300 těchto podniků se snažilo počet počítačových odborníků rozšířit. Komplikovaná situace na pracovním trhu ale u 67 % firem nábor ajťáků velmi znesnadnila.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Historie migrény a její léčby

Nobel, Chopin nebo Freud? Všichni migrenici. V současné době migrénou trpí přibližně 15–20 % žen a 6 % mužů v dospělé populaci. V České republice se migréně nevyhne více než jeden milion občanů. 1, 2, 3 A přitom …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Téměř polovina Čechů jezdí na dovolenou autem. Co podceňují?

Analýza
Téměř polovina Čechů (47 %) podle Českého statistického úřadu jezdí na dovolenou autem. Nejčastěji do bližších zemí: Na Slovensko, do Chorvatska nebo Itálie. Dlouhé cesty ovšem znamenají poměrně silnou zátěž, zejména pro řidiče. Od únavy či chvilkové nepozornosti může být už jen krůček k dopravní nehodě, zejména pokud popojíždíte v dopravní zácpě vyvolané nástupním dnem na dovolenou.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru