bool(false)

Technologiím se daří i v Ústeckém kraji

Mezi regiony, které jsou v České republice vnímány jako problematičtější, patří bezesporu Ústecký kraj. Ale i v tomto regionu existují projekty, které dokazují, že moderním technologiím se nedaří pouze v Praze nebo v Brně. Jedním z příkladů je vývojové centrum společnosti MIBCON, které tato společnost založila v Děčíně.

Vývojová centra v České republice budují zejména velké nadnárodní giganty, ať už z oblasti IT, automobilového průmyslu nebo farmacie. Do své budoucnosti v podobě vlastního vývoje nebo výchovy odborníků ale začínají investovat i lokální progresivní firmy, mezi které patří i MIBCON. „Chtěli jsme, aby naše vývojové centrum mělo i další přidanou hodnotu, kromě vzdělávání odborníků. Proto jsme je umístili do Děčína, z něhož sám pocházím, a kde věříme, že centrum může přispět k regionálnímu rozvoji. A to rozhodně znatelněji, než třeba v Brně nebo v Praze,“ konstatuje Jan Holík, šéf strategie MIBCON a.s.

V Děčíně má pobočku České vysoké učení technické, již více než 20 let zde působí detašované části Fakulty dopravní a Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské. „Naši absolventi jsou opravdu žádaní – v regionu i mimo něj. Velmi nás těší, že se nám v Děčíně podařilo obnovit inženýrské studium, takže studenti neodcházejí za vyšším vzděláním jinam a je větší šance, že v regionu zůstanou,“ říká Petr Konvalinka, rektor ČVUT a dodává: „V Děčíně skvěle funguje spolupráce s městem i s krajem, s Hospodářskou komorou v Chomutově a v Mostě, a tak společně přispíváme na poli vzdělání k revitalizaci tohoto regionu. Spolupracujeme i se středními školami, kde aktivně podporujeme zájem studentů o technické obory.“

Ústecký kraj je jedním z regionů, které se potýkají s odlivem vzdělaných lidí, kteří se sem po vystudování často nevrátí. Na jeho revitalizaci se podílí i stát a jako jedna z priorit je uváděna také podpora rozvoje technologických projektů. Nedávno se například objevily informace o tom, že v Ústí nad Labem by měl být realizován pilotní projekt testování samořiditelných aut v reálném provozu, region se uchází i o vybudování testovacího okruhu pro autonomní vozidla. Udržet schopné lidi v regionu ale nemůže jeden projekt, proto jsou nezbytné i aktivity dalších firem.

„Chceme dát šanci kvalifikovaným lidem zůstat po škole ve svém kraji, získat tam zajímavé a perspektivní zaměstnání. Pro nás je to zároveň příležitost podchytit zajímavé talenty z řad studentů,“ vysvětluje Jan Holík.

Vývojové centrum mib:lab připravuje zájemce na práci v oblasti navrhování a implementace podnikových systémů. Spolupracuje zejména s absolventy a studenty technických škol, především ČVUT. V následujících měsících společnost MIBCON plánuje přijetí dalších nováčků, kteří mají zájem ovládat nové technologie.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Šance na vyléčení rakoviny prostaty je vysoká

Rakovina prostaty je druhým nejčastějším onkologickým onemocněním mužů, každý rok jich u nás onemocní až sedm tisíc. Přesto, že rakovina prostaty většinou roste pomalu a obvykle je dobře léčitelná, ji podlehne téměř …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru