Téměř polovina Čechů se hádá kvůli tomu, že doma není uklizeno, tvrdí průzkum

Téměř polovina Čechů (45 %) se doma občas hádá kvůli tomu, že je tam nepořádek. Ještě zajímavější ale je, že čtvrtina (27 %) respondentů se nedokáže shodnout, zda u nich doma je či není uklizeno! Aktuální průzkum společnosti Newag rovněž potvrdil, že nejméně oblíbenou domácí prací je žehlení.
Nejméně oblíbenou domácí prací je žehlení. Foto: Pixabay

„Čtvrtina populace označila za nejoblíbenější část úklidu vysávání, 16 % praní, 13 procent mytí nádobí pomocí myčky a 12 % úklid věcí. Muži přitom vysávají raději než ženy, za nejoblíbenější část úklidu vysávání označila třetina českých mužů a pouze necelá pětina žen,“ komentuje výsledky průzkumu Jiří Najman ze společnosti Newag.

Nejhorší částí úklidu je žehlení, které nemá ráda téměř třetina (23 %) respondentů. V žebříčku neoblíbenosti pak následuje mytí oken, které nemá ráda pětina respondentů, utírání prachu (17 %), zametání či vytírání podlah (12 %) a mytí a utírání nádobí (12 %).

Vyhraněně negativní vztah k úklidu má devět procent mužů a šest procent žen. Vůbec doma neuklízí sedm procent mužů a dvě procenta žen. Na druhé straně 29 % mužů uklízí dle průzkumu jednou týdně, zatímco 39 % žen uklízí každý den.

PSALI JSME:
Jak si podle energetického štítku vybrat správný vysavač

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Muži se do oslav svátku sv. Valentýna moc nehrnou

Equa bank i letos připravila tradiční valentýnský průzkum. To základní zjištění zní: Svátek svatého Valentýna stále není Čechům vlastní. S jistotou ho tento týden plánuje oslavit jen čtvrtina Čechů, další čtvrtina …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Milujeme hrady a zámky. Návštěvnost je famózní

Názor
Návštěvníci, ti z tuzemska i ze zahraničí, mají rádi naše hrady a zámky. Historie v nich zhmotněná je jako magnet. Návštěvnost je famózní. Hradní správci, většinou mladší a nadšení lidé, zároveň do středověkých ochozů a věží vnesli marketing. Rozdělí i zříceninu na okruhy, vyšperkují je projekcemi nebo divadlem a pak tam rodina za víkend nechá i tisíce korun.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru