Téměř polovina Čechů se hádá kvůli tomu, že doma není uklizeno, tvrdí průzkum

Téměř polovina Čechů (45 %) se doma občas hádá kvůli tomu, že je tam nepořádek. Ještě zajímavější ale je, že čtvrtina (27 %) respondentů se nedokáže shodnout, zda u nich doma je či není uklizeno! Aktuální průzkum společnosti Newag rovněž potvrdil, že nejméně oblíbenou domácí prací je žehlení.
Nejméně oblíbenou domácí prací je žehlení. Foto: Pixabay

„Čtvrtina populace označila za nejoblíbenější část úklidu vysávání, 16 % praní, 13 procent mytí nádobí pomocí myčky a 12 % úklid věcí. Muži přitom vysávají raději než ženy, za nejoblíbenější část úklidu vysávání označila třetina českých mužů a pouze necelá pětina žen,“ komentuje výsledky průzkumu Jiří Najman ze společnosti Newag.

Nejhorší částí úklidu je žehlení, které nemá ráda téměř třetina (23 %) respondentů. V žebříčku neoblíbenosti pak následuje mytí oken, které nemá ráda pětina respondentů, utírání prachu (17 %), zametání či vytírání podlah (12 %) a mytí a utírání nádobí (12 %).

Vyhraněně negativní vztah k úklidu má devět procent mužů a šest procent žen. Vůbec doma neuklízí sedm procent mužů a dvě procenta žen. Na druhé straně 29 % mužů uklízí dle průzkumu jednou týdně, zatímco 39 % žen uklízí každý den.

PSALI JSME:
Jak si podle energetického štítku vybrat správný vysavač

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Novákové zlomilo vaz to, co Češi vnímají citlivě

Odcházející ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková byla ve funkci poměrně krátce, necelých deset měsíců. Za to dobu jen těžko mohla dát ministerstvu nějaký zásadní směr. Spíše tak jen přebrala agendu po svých …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …

Sběratelství: Vášeň, emoce, ale i velké peníze

Rozhovor
Sběratelství je o vášni a emocích. Točí se v něm ale i velké peníze. Víte, co bude cennou raritou, za kterou lidé za deset či dvacet let utratí ‚majlant‘? O známkách, bankovkách i o zákulisí připravovaného největšího setkání sběratelů ve střední a východní Evropě jsme mluvili s Jindřichem Jiráskem, zaníceným sběratelem a organizátorem několika veletrhů.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru