Tesla dále hodlá investovat do bitcoinu, ten se díky tomu zotavil z propadu

Automobilka Tesla se ještě v prvním čtvrtletí letošního roku zbavila deseti procent té části svého majetku, kterou drží ve formě bitcoinů. Její představitelé to uvedli při konferenčním hovoru k hospodářským výsledkům za první kvartál, který se konal v noci na včerejšek středoevropského času.
Prodejem deseti procent bitcoinů Tesla utržila 272 miliony dolarů, vydělala přitom 101 milion dolarů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Šéf automobilky Elon Musk poté na twitteru doplnil, že se části bitcoinů zbavila proto, aby demonstrovala užitečnost kryptoměny jako snadno zpeněžitelného aktiva – ve smyslu snadno převoditelného do konvenční měny, jako je dolar. Dodal také, že bitcoinů ve svém osobním držení se nezbavoval.

V rámci zmíněného konferenčního hovoru sdělil finanční ředitel Tesly, Zachary Kirkhorn, že v době příliš nízkých úroků na aktivech typu vládních dluhopisů se firma rozhodla uložit část volné hotovosti právě do kryptoměny. Bitcoiny za 1,5 miliardy dolaru Tesla pořídila v lednu letošního roku. Prodejem zmíněných deseti procent bitcoinů utržila 272 miliony dolarů, vydělala přitom 101 milion dolarů.

Bitcoinu konferenční hovor Tesly každopádně pomohl k zotavení z propadu předešlých tří dnů, kdy se cena kryptoměny propadla dokonce pod 48 tisíc dolarů. Nyní se bitcoin prodává za více než 54 600 dolarů. Investoři pozitivně vnímají záměr Tesly nadále do bitcoinu investovat i to, že, jak řekl Kirkhorn, automobilka dlouhodobě věří v hodnotu kryptoměny.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Jeden bitcoin stojí už skoro milion korun. Muskova Tesla jich nakoupila za 1,5 miliardy dolarů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru