The Banker: Sberbank na prvním místě žebříčku bank CEE

Sberbank se umístila na prvním místě žebříčku Banky střední a východní Evropy 2018 sestavovaného časopisem The Banker. Regionální hodnocení CEE je součástí každoročního žebříčku The Banker „Top 1000 světových bank". Kritériem pro hodnocení byla mimo jiné ziskovost, návratnost kapitálu nebo Tier 1 kapitál, vycházející z finančního výkaznictví za rok 2017.

Sberbank jako největší ruský poskytovatel půjček posílila ve srovnání s předchozím obdobím svoji pozici díky zvýšení kapitalizace o 29,7 %. V celosvětovém žebříčku „Top 1000 světových bank” obsadila Sberbank 31. místo, oproti loňskému roku si polepšila o pět pozic.

Podle The Banker ruské banky dominují v žebříčku střední a východní Evropy díky nejvyšším pozicím v hodnocení Tier 1 kapitálu a ziskovosti.

Časopis The Banker, založený v roce 1926 ve Spojeném království, je klíčovým zdrojem dat a analýz pro finanční odvětví. Žebříček The Banker “Top 1000 světových bank” určuje od roku 1970 benchmark a poskytuje komplexní informace o zdraví a hodnotě bankovního sektoru.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru