zdroj: FAEI.CZ

TISKOVÁ ZPRÁVA: Češi výpadek v příjmech půjčkou neřeší

PRAHA, 7. 10. 2015 – Téměř sedmdesát procent účastníků ankety, jejíž výsledky zpracoval Finanční a ekonomický institut (FAEI), tvrdí, že by náhlý výpadek v příjmech nemuseli řešit půjčkou. Zbývající respondenti by vlastními silami tuto situaci nezvládli.

Nepůjčil bych si, odpovědělo 64 % respondentů ankety na otázku, jak by řešili náhlý výpadek příjmů. Na banku by se obrátilo 27 % a na nebankovní instituci 9 % dotázaných.

Tyto údaje potvrzují výsledky červnového výzkumu, který si u společnosti Click4Survey zadal Finanční a ekonomický institut. Ukázalo se v něm mj. to, že přes osmdesát procent českých domácností by při náhlém finančním výpadku mohlo žít z rezerv nejméně čtvrt roku.

Alespoň měsíc by z vytvořených rezerv dokázalo vést domácnost při náhlém výpadku všech příjmů 18 % dotázaných, 38 % domácností by si poradilo nejdéle čtvrt roku, 23 % půl roku a pětina nejdéle rok.

Podrobnosti najdete na www.faei.cz.

 

Kontakt pro další informace:

Přemysl Souček, předseda spolku
Email: info@faei.cz
Tel.: +420 607 175 384

Finanční a ekonomický institut
Jičínská 226/17
130 00, Praha 3 – Žižkov

Share

Jeden komentář u “TISKOVÁ ZPRÁVA: Češi výpadek v příjmech půjčkou neřeší

  1. Možná tím neřeší náhlý výpadek příjmů (což by se snad dalo i pochopit), ale třeba to, když není na dovolenou nebo vánoční dárky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *