TISKOVÁ ZPRÁVA: Česku chybí pracovníci, Ukrajinci ani imigranti to ale nespasí

Praha, 15. 8. 2016 - Jak může Česko vyřešit nedostatek dělníků? Automatizací. A jak lépe konkurovat? Inovacemi. Takto stručně a výstižně v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI) popsal řešení generální ředitel závodu ADFORS v Litomyšli Miloš Pavliš. Firma, dříve známá pod názvem Vertex, vyrábí perlinku a další sklovláknité sítě pro celý svět.
FOTO: FAEI

Praha, 15. 8. 2016 – Jak může Česko vyřešit nedostatek dělníků? Automatizací. A jak lépe konkurovat? Inovacemi. Takto stručně a výstižně v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI) popsal řešení generální ředitel závodu ADFORS v Litomyšli Miloš Pavliš. Firma, dříve známá pod názvem Vertex, vyrábí perlinku a další sklovláknité sítě pro celý svět.

Společnost také vyrábí – jako jediná na světě – sklolaminátové tapety, které tepelně izolují, jsou nehořlavé a omyvatelné. Závod v Litomyšli platí dělníkům v průměru kolem třiceti tisíc korun měsíčně, což je v tomto regionu nadprůměr. Přesto stále hledá desítky zaměstnanců.

Pavliš si ale nemyslí, že chybějící ruce se vyřeší zvýšením platů. „Když zvýšíte výplaty, tak to určitě nebude znamenat, že najednou vám přijdou potřební zaměstnanci. Naopak některá odvětví mohou padnout, protože zkrátka v jiných zemích to zákazníkům vyrobí levněji. Pouhé zvyšování mezd produktivitu nezvýší. Konkurence je všude, i v zemích, kde je pracovní síla ještě levnější,“ uvedl v rozhovoru.

Pavliš v rozhovoru také naznačil, že v Česku jsou skupiny, které si nepřejí, aby silnice u nás dlouho vydržely. Firma totiž vyrábí speciální skelné sítě určené do silnic.

Celý rozhovor s Milošem Pavlišem si můžete přečíst zde.

 

Kontakt pro další informace:

Přemysl Souček, předseda spolku
Email: info@faei.cz
Tel.: +420 607 175 384

Finanční a ekonomický institut
Jičínská 226/17
130 00, Praha 3 – Žižkov

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky [S] Pro média

Nejčtenější

Dress code je povinný i ve vedru, jinak hrozí vyhazov

Pokud firma trvá na nošení dress codu, tedy předepsaného oblečení i v letních vedrech, nemá zaměstnanec šanci se této povinnosti vyhnout, jakkoli mu to může být nepříjemné. Za porušení firemních předpisů může v …

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru