TISKOVÁ ZPRÁVA: Česku chybí pracovníci, Ukrajinci ani imigranti to ale nespasí

Praha, 15. 8. 2016 - Jak může Česko vyřešit nedostatek dělníků? Automatizací. A jak lépe konkurovat? Inovacemi. Takto stručně a výstižně v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI) popsal řešení generální ředitel závodu ADFORS v Litomyšli Miloš Pavliš. Firma, dříve známá pod názvem Vertex, vyrábí perlinku a další sklovláknité sítě pro celý svět.
FOTO: FAEI

Praha, 15. 8. 2016 – Jak může Česko vyřešit nedostatek dělníků? Automatizací. A jak lépe konkurovat? Inovacemi. Takto stručně a výstižně v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI) popsal řešení generální ředitel závodu ADFORS v Litomyšli Miloš Pavliš. Firma, dříve známá pod názvem Vertex, vyrábí perlinku a další sklovláknité sítě pro celý svět.

Společnost také vyrábí – jako jediná na světě – sklolaminátové tapety, které tepelně izolují, jsou nehořlavé a omyvatelné. Závod v Litomyšli platí dělníkům v průměru kolem třiceti tisíc korun měsíčně, což je v tomto regionu nadprůměr. Přesto stále hledá desítky zaměstnanců.

Pavliš si ale nemyslí, že chybějící ruce se vyřeší zvýšením platů. „Když zvýšíte výplaty, tak to určitě nebude znamenat, že najednou vám přijdou potřební zaměstnanci. Naopak některá odvětví mohou padnout, protože zkrátka v jiných zemích to zákazníkům vyrobí levněji. Pouhé zvyšování mezd produktivitu nezvýší. Konkurence je všude, i v zemích, kde je pracovní síla ještě levnější,“ uvedl v rozhovoru.

Pavliš v rozhovoru také naznačil, že v Česku jsou skupiny, které si nepřejí, aby silnice u nás dlouho vydržely. Firma totiž vyrábí speciální skelné sítě určené do silnic.

Celý rozhovor s Milošem Pavlišem si můžete přečíst zde.

 

Kontakt pro další informace:

Přemysl Souček, předseda spolku
Email: [email protected]
Tel.: +420 607 175 384

Finanční a ekonomický institut
Jičínská 226/17
130 00, Praha 3 – Žižkov

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky

Oči upřené na výnosy technologických firem

Na základě informací zveřejněných americkým Fedem (centrální banka USA, pozn. red.) vystoupala riziková aktiva za jedinou noc výš a získala si tak v Asii slušný náskok. Extrémně holubičí poselství Federálních rezerv …

Sliby zhorší hospodaření státu

Vzhledem k blížícím se volbám jsme svědky nesčetného množství slibů, které budou zhoršovat hospodaření státního rozpočtu. Naopak snahu hledat úsporná opatření vykazuje jen minimum politiků. Odpovědného hospodaření …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru