TISKOVÁ ZPRÁVA: Česku chybí pracovníci, Ukrajinci ani imigranti to ale nespasí

Praha, 15. 8. 2016 - Jak může Česko vyřešit nedostatek dělníků? Automatizací. A jak lépe konkurovat? Inovacemi. Takto stručně a výstižně v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI) popsal řešení generální ředitel závodu ADFORS v Litomyšli Miloš Pavliš. Firma, dříve známá pod názvem Vertex, vyrábí perlinku a další sklovláknité sítě pro celý svět.
FOTO: FAEI

Praha, 15. 8. 2016 – Jak může Česko vyřešit nedostatek dělníků? Automatizací. A jak lépe konkurovat? Inovacemi. Takto stručně a výstižně v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI) popsal řešení generální ředitel závodu ADFORS v Litomyšli Miloš Pavliš. Firma, dříve známá pod názvem Vertex, vyrábí perlinku a další sklovláknité sítě pro celý svět.

Společnost také vyrábí – jako jediná na světě – sklolaminátové tapety, které tepelně izolují, jsou nehořlavé a omyvatelné. Závod v Litomyšli platí dělníkům v průměru kolem třiceti tisíc korun měsíčně, což je v tomto regionu nadprůměr. Přesto stále hledá desítky zaměstnanců.

Pavliš si ale nemyslí, že chybějící ruce se vyřeší zvýšením platů. „Když zvýšíte výplaty, tak to určitě nebude znamenat, že najednou vám přijdou potřební zaměstnanci. Naopak některá odvětví mohou padnout, protože zkrátka v jiných zemích to zákazníkům vyrobí levněji. Pouhé zvyšování mezd produktivitu nezvýší. Konkurence je všude, i v zemích, kde je pracovní síla ještě levnější,“ uvedl v rozhovoru.

Pavliš v rozhovoru také naznačil, že v Česku jsou skupiny, které si nepřejí, aby silnice u nás dlouho vydržely. Firma totiž vyrábí speciální skelné sítě určené do silnic.

Celý rozhovor s Milošem Pavlišem si můžete přečíst zde.

 

Kontakt pro další informace:

Přemysl Souček, předseda spolku
Email: info@faei.cz
Tel.: +420 607 175 384

Finanční a ekonomický institut
Jičínská 226/17
130 00, Praha 3 – Žižkov

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky

Po Bártovi čelí insolvenci i jeho firma EMTC-Business

Měsíc poté, kdy byl na podnikatele a dluhopisového emitenta Tomáše Bártu podán insolvenční návrh, čelí insolvenci také jedna z jeho firem EMTC-Business. Kvůli hrozícímu úpadku podal návrh na insolvenci sám Bárta. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru