Tiskové prohlášení společnosti Fincentrum & Swiss Life Select

Bývalý spolumajitel Fincentra Martin Nejedlý vyšetřovaný pro podezření z trestného činu podvodu ve svém prohlášení z 11. listopadu 2019 lže a mlží. Tvrdí, že se neúčastnil prodejního procesu Fincentra švýcarské skupině Swiss Life, což neodpovídá realitě. Jednání o podmínkách prodeje se soustavně a aktivně účastnil.
Ilustrační foto: FAEI.cz

To je ostatně logické, protože byl členem představenstva společnosti Fincentrum a.s. a z této funkce odstoupil až po převzetí novým majitelem k 19. 10. 2018. Byl také jedním z prodávajících prostřednictvím společnosti Fincentrum Group International Share Program S.A., kde rovněž působil jako člen představenstva. Součástí prodeje společnosti byla i tříletá smlouva o zákazu konkurenčních aktivit, kterou Martin Nejedlý podepsal.

Obviňování dalších členů vedení Fincentra z toho, že novým vlastníkům zatajovali informace, je směšné i proto, že sám Martin Nejedlý uzavřel po odchodu z představenstva poradenskou smlouvu s cílem pečovat o stabilitu sítě finančních poradců Fincentra a za tuto práci pobíral nemalou měsíční finanční odměnu.

Tato smlouva platila až do konce srpna 2019 a pan Nejedlý během jejího trvání ani písemně ani při pravidelných schůzkách nesignalizoval nespokojenost poradců, natož jejich záměr společnost opouštět. Fincentrum proto velmi překvapilo, že nyní ve svém prohlášení tvrdí opak. K motivačnímu programu New Deal výslovně psal ještě v lednu 2019, že se o něm nikdo ze zemských ředitelů nezmiňuje a berou ho tak, jak je. Nezmínil se ani o tom, že by zemští ředitelé vnímali nějaké chyby ze strany nových majitelů nebo managementu společnosti. Jeho současná tvrzení jsou zcela zřejmě účelová a mají být pouze zástupnými důvody k obhájení odchodů poradců.

Podobně úsměvné jsou pokusy Martina Nejedlého diskreditovat současný management Fincentra.

Fincentrum má řadu indicií svědčících o tom, že místo stabilizace poradenské sítě, ke které byl smlouvou vázán a za ni placen, Martin Nejedlý aktivně poradenskou síť rozvracel a podílel se na jejich přechodu do nově založené firmy. Mimo jiné i tyto indicie vedly Fincentrum k podání trestního oznámení.

Podle informací deníku Lidové noviny pokládá Policie ČR skutek za tak závažný, že ho šetří Národní centrála proti organizovanému zločinu.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru