Tomáš Cuník prvním ombudsmanem tuzemských investorů do kryptoměn

Personálie
Česká kryptoměnová asociace (ČKMA) informovala redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz), že se rozhodla zřídit pozici ombudsmana, který bude hájit zájmy nejen kryptoměnových nadšenců. Stal se jím Tomáš Cuník a jeho hlavním úkolem bude nezávislé posouzení případných stížností nebo sporů směřujících vůči podnikatelům na tuzemském trhu s kryptoměnami.
Tomáš Cuník, první tuzemský kryptoměnový ombudsman, je právník se zkušenostmi na finančním trhu, který v minulosti působil například v ČNB nebo na ministerstvu financí. Foto: ČKMA

Asociace se dlouhodobě snaží o kultivaci kryptoměnového oboru. I to byl důvod, proč nově vytvořila pozici ombudsmana, jenž bude chránit práva uživatelů kryptoměn. Vůbec prvním tuzemským ombudsmanem v oblasti kryptoměn byl jmenován Tomáš Cuník, právník se zkušenostmi na finančním trhu, který v minulosti působil například v České národní bance nebo na Ministerstvu financí ČR.

„Oblast kryptoměn je mi velmi blízká a zřízení funkce ombudsmana mi dává smysl. Klienti tuzemských firem z této oblasti musí mít zastání a právo na nezávislé posouzení jakékoliv negativní zkušenosti,“ informoval Cuník redakci FAEI.cz. Podle něj je důležité, aby Češi mohli důvěřovat tuzemským burzám a směnárnám.

PSALI JSME:
Se sporem o neživotní pojištění pomůže ombudsman

Tomáš Cuník vystudoval magisterské právnické programy na Masarykově univerzitě v Brně a Stockholmské univerzitě. Působil jako právník na ministerstvu financí a po stáži v Evropské centrální bance jako právník a následně vedoucí právního oddělení odboru regulace finančního trhu v České národní bance.

Poslední tři roky pracoval v soukromém sektoru, nejprve v advokátní kanceláři GPP & Co a aktuálně jako vedoucí právník v kryptoměnové společnosti Confirmo. V průběhu celé kariéry se věnoval oblasti bankovnictví, kapitálových trhů, opatření proti praní špinavých peněz a dalších sektorů regulace finančních trhů. Je spoluautorem komentáře k zákonu o bankách.

PSALI JSME:
Pavel Sedlář jmenován ombudsmanem pro klienty skupiny Moneta

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Marek Loula novým členem představenstva ČSOB

ČSOB s předstihem informovala portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) o chystaných změnách ve svém vedení. Od září letošního roku do představenstva nastoupí Marek Loula, současný člen představenstva na …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB