Trinity Bank: Hra na osmičky pokračuje

Trinity Bank se po půl roce opět dostává do čela žebříčku spořicích účtů. Od poloviny září navýšila u vkladu do 400 tisíc korun roční úrokovou sazbu na 5,58 procenta. Naposledy ke zvýšení sazby u nevázaných vkladů sáhla v dubnu.
Trinity Bank se po půl roce opět dostává do čela žebříčku spořicích účtů. Ilustrační foto: FAEI.cz

To je u finančního domu, který obvykle reagoval na zvýšení základních úrokových sazeb České národní banky v rámci několika hodin, poměrně neobvyklé, stejně jako skutečnost, že na tak dlouho opustil první místo v pořadí nejlépe úročených účtů. Nyní se na něj tedy vrátil a rozšířil počet bank s pětiprocentní nebo vyšší sazbou na pět.

Mezi tradiční kolorit Trinity Bank patří sazba končící na osmičku, čímž se banka vždy o pár setinek dostávala před konkurenci. Platí to i nyní pro vklady nad 400 tisíc korun, které zůstávají úročeny sazbou 4,08 procenta. Novinkou však je, že klient si může vybrat, zda si 5,58 procenta nechá zafixovat na 12 měsíců, nebo dá přednost marketingové akci, která výhodné úročení může ukončit v podstatě ze dne na den.

PSALI JSME:
Další dvě banky v pětiprocentním klubu

Kdo se nechce vázat, má tak úročení 5,58 procenta zaručeno jen do konce září, přičemž doba trvání akce se automaticky prodlužuje o měsíc, pokud nedojde ke změně nebo ukončení marketingové akce. Klienti mají být na případnou změnu upozorněni s předstihem alespoň pěti pracovních dnů. Zatím ale banka k takovému kroku už přes rok nesáhla.

Ti, kteří si nechají úročení zafixovat, mají výhodu v tom, že u vkladů nad 400 tisíc korun získají o půl procenta vyšší sazbu, a to 4,58 procenta. Je třeba doplnit, že spořicí účet Trinity Bank je primárně určen ke spoření, proto ani příliš nepospíchá s převody peněz na jiné účty. Banka k němu také nevydává platební karty, takže nelze využívat bankomaty. Banka také nenabízí mobilní aplikaci.

PSALI JSME:
Spořicí účty: Moneta se také snaží

Zavřít reklamu ×
  1. Bohuzel opet s omezenim castky vkladu, tak ze nic moc…opet jen lichva za bileho dne, na to ze CNB, jim dava za nase penize 7%. Kdy uz konecne prijde banka z nabidkou na sporaku aspon 6,4% a bez omezeni vkladu.Sice to inflaci nepokryje, ale toto by byla aspon ferova nabidka.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Na přestupném roce vydělá stát miliardy korun

Přestupný rok má na ekonomiku samozřejmě vliv. Je to jeden den k dobru. Ovšem jak pro koho. Na přestupném roce, tedy na dnešním dni „navíc“, vydělávají extra peníze třeba lidé, kteří jsou placeni od hodiny. Naopak …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB