Trinity Bank opět na čele. Střadatelům nabízí úrok 2,58 %

Nejmenší tuzemská banka co do počtu klientů postupně roste. Nyní má kolem 33 tisíc příznivců, ač jich o rok dříve bylo jen 18 tisíc. Ti mají v bance uloženo zhruba 15 miliard korun, z čehož asi polovinu banka uvedla do oběhu prostřednictvím poskytnutých úvěrů.
Roční sazbu dvě procenta a více za různých podmínek v Česku v tuto chvíli nabízí střadatelům celkem pět bankovních domů za různých podmínek. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Trinity do nedávna vévodila úrokovým sazbám spořicích účtů se sazbou 2,08 procenta, než ji po posledním zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) a zvýšení základní úrokové sazby na 2,75 procenta postupně předstihly Creditas (do 350 tisíc korun) a poté i Moneta (do milionu) se sazbami nad úrokem Trinity.

Situace se však vrací do normálu a Trinity se 25. listopadu opět vyšvihla do čela žebříčku nejlépe dotovaných bankovních účtů s nabídkou 2,58 procenta, čímž své nové klienty alespoň v omezené míře chrání před drtivou inflací. Podmínky nemá žádné. Zcela určitě pro nově příchozí.

PSALI JSME:
Trinity léčí šokem. Spořitelům nabízí 1,58 %

Pro ty, kdo už některý ze dvou spořicích účtů u Trinity mají, má banka dobrou zprávu jen částečně. Nejvyšší bankovní úrok v Česku jim nabídne pouze na peníze vložené po 1. říjnu. Ve své marketingové akci si ošetřila i fintu, že by si stávající klient vyvedl peníze do jiné banky a pak je vrátil zpět na nový spořicí účet příznačně nazvaný Dobrý klient.

V případě ukončení nebo přerušení akce bude zůstatek na účtu dále úročen standardně dle platného ceníku sazbou 1,38 procenta. Trinity Bank, která od začátku roku 2019 navázala na družstevní záložnu Moravský peněžní ústav, si vyhrazuje právo zařadit do akce i klienty, kteří nesplní podmínky. Takové zařazení do akce však závisí výlučně na posouzení Trinity Bank a klient na ně nemá právní nárok.

PSALI JSME:
Blesková reakce banky Creditas, nabízí přes dvě procenta

Důležitý je pojem „akce“. Ten bance umožňuje garantovat úrokovou sazbu pouze na jeden měsíc s automatickým prodloužením o další měsíc (a to i opakovaně, pozn. aut.).

Na rozdíl od standardního úročení to Trinity Bank umožňuje přerušit či ukončit akci během pěti pracovních dnů. Jinak by tak musela učinit nejméně dva měsíce předem. Trinity však svou akci zatím stále prodlužuje a úrok navyšuje. Nejprve na 1,58 procenta, pak na 2,08 procenta a nyní na zmíněných 2,58 procenta.

Roční sazbu dvě procenta a více za různých podmínek v Česku v tuto chvíli nabízí už pět bankovních domů.

PSALI JSME:
Češi nepřestali spořit

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Schodek státního rozpočtu se v červnu zmírnil

Podle údajů ministerstva financí zveřejněných v pátek stát do konce letošního června hospodařil s deficitem ve výši 183 miliard korun. Oproti loňskému roku je schodek nižší o 82,1 miliardy korun, což odráží zejména …

Firmy i domácnosti zvedají vklady v bankách

Po březnových a dubnových číslech, která byla hodně poznamenána uzavřením Sberbank a jejím následným vyřazením z bankovní statistiky sestavované Českou národní bankou (ČNB) ke konci dubna, přinesl květen již jen …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB