Trinity Bank už nabízí výnos přes pět procent

Stejně překotně, jako roste základní úroková sazba České národní banky, přeskupují se i nabídky komerčních bank na spořicích vkladech. Banky tak samozřejmě nečiní proto, aby obyvatelstvu pomohly v boji s inflací, nýbrž využívají situace k tomu, aby do svých stájí získali co největší možný počet klientů, potažmo jejich peněz.
Stejně překotně, jako roste základní úroková sazba České národní banky, přeskupují se i nabídky komerčních bank na spořicích vkladech. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Proto celkem příznačně nabízejí nejvyšší úročení nejmenší banky, zatímco ty velké hrají na tradiční konzervativní strunu jistoty a spolehlivosti, kterou jim poskytují právě ti, kteří se ze stejných důvodů smiřují s vyššími ztrátami u svých úspor.

Dnešní nejistá doba zároveň přináší paradox, který již před nějakou dobou postihl i hypotéky, když oproti normální situaci nejlepší úročení přinášejí nejkratší úvazky. Prognózy se mění (převážně k horšímu) z týdne na týden, a tak se přirozeně žádný finanční dům, ale ani většina jejich klientů nechce poutat na delší dobu. Pro banky není tato nestabilita komfortní, a tak své nejvýhodnější nabídky přesměrovávají ze spořicích účtů na nějakým způsobem vázané vklady.

PSALI JSME:
Trinity opět vynáší trumf – úrok 4,08 procenta!

Počínaje Equa bank, která poskytuje čtyřprocentní úrok do tří milionů těm, kteří si alespoň jeden měsíc nic z účtu nevyberou, přes Banku Creditas, která láká na 4,5 procenta bez omezení výše vkladu, pokud si na vklad nesáhnete šest měsíců, až po Trinity Bank, jež vábí na 5,08 procenta u fixace na 12 měsíců do 400 tisíc korun a 4,58 procenta pro zbytek uložených peněz.

Pokud si lidé chtějí nechat volné ruce pro nakládání se svými penězi, zůstávají jen dva účty, jež nabízejí zhodnocení vyšší než čtyři procenta. Trinity Bank 4,08 procenta a Expobank 4,01 procenta. Zatímco u Expobank jde v podstatě o běžný účet se všemi jeho výhodami, u Trinity jde o ryze spořicí účet, který nenabízí běžné platby kartou nebo mobilem.

PSALI JSME:
Expobank nabízí běžný účet se sazbou 4,01 procenta

Zavřít reklamu ×
  1. Banky jsou hlavne nenazrane, klientum na sporaku davaji 4% a kdyz u nich mate penize je urok od CNB 5,75% na celou castku a one banky z Vasich penez maji zisk 1,75% a bez prace. Navic ta nenazranost je v tom i kdyz sporak nabizi pasmove uroceni, to je lichva za bileho dne….je ti hnus…S tim by se uz mel taky nekdo zabyvat….Pak se lide nedivme jak pri rocnim zhodnoceni banky maji XX miliard zisku ..

  2. Vřelý souhlas. Bankovnictví je však státem podporovaná lichva všude na světě. Prostě se zabývají prodejem peněz a je na klientovi, za kolik si je od nich ochoten koupit za zřejmé výhody, že za ně nemusí platit hned najednou. Je slunce, je měsíc, jsou banky. S tím nic neuděláme.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Je cenový strop skutečně protiinflační?

Jedním z faktorů, který v posledním roce přispěl k inflaci, ale opravdu pouze jedním z nich, jsou ceny energií. Vzhledem k jejich váze ve spotřebním koši, a protože jde o nezbytný statek, bez nějž se drtivá většina …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB