Trinity Bank v roce 2021 dosáhla nejvyššího zisku ve své historii

Česká Trinity Bank, za níž stojí podnikatel Radomír Lapčík, v loňském roce překonala ziskovostí rok 2020 o 167 procent a dosáhla nejvyššího zisku před zdaněním v historii ve výši 200 milionů korun. Banka, jak informovala naši redakci, tak pokračuje v úspěšném zvyšování hospodářských výsledků a potvrzuje svoji stabilitu na trhu díky správně zvolené konzervativní strategii.
Trinity Bank, za níž stojí podnikatel Radomír Lapčík (na snímku), loni dosáhla nejvyššího zisku před zdaněním v historii. Foto: Phoralik – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76695389

„V roce 2021 jsme navázali na dlouhodobou historii rostoucího trendu ziskovosti naší banky a překonali jsme naše ambiciózní plány. O to více mě těší, že jsme takových výsledků dosáhli ve 25. jubilejním roce od založení Trinity Bank na českém finančním trhu,“ informoval redakci FAEI.cz Radomír Lapčík, zakladatel a předseda dozorčí rady Trinity Bank.

Banka meziročně zvýšila zisk před zdaněním o 167 procent na 200 milionů korun, což je nejvyšší zisk před zdaněním v její dosavadní historii. Bilanční suma k 31. 12. 2021 dosáhla výše 37 mld. Kč a meziročně vzrostla o více než 112 procent. Výše regulatorního kapitálu činila 2,6 miliardy korun a celkový kapitálový poměr dosáhl 21,53 procenta.

Hospodářské výsledky nebylo možné ověřit, nebyly dosud zveřejněny v obchodním rejstříku. Loni Trinity Bank obsluhovala více než 41 000 klientů; na začátku letošního roku překročila milník padesáti tisíc klientů. Akcionářská struktura banky, která se považuje za ryze českou, zahrnuje téměř devět tisíc drobných českých akcionářů.

PSALI JSME:
Trinity opět vynáší trumf – úrok 4,08 procenta!

Zavřít reklamu ×
  1. Trinity Bank má téměř devět tisíc drobných českých akcionářů. Úcta k drobným akcionářům se vyplácí. To Hlubáček z Banky Creditas drobné akonáře vytěsnil za pár šupů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Největší evropskou firmou se stal Novo Nordisk

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk se v pátek stala největší evropskou firmou podle tržní hodnoty. Její tržní hodnota v úvodu pítečního burzovního obchodování přesáhla úroveň v přepočtu 9 350 miliard …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB