Trinity i Hello Bank! zvýšily úrokové sazby

Podle své osmičkové tradice zvýšila tuzemská Trinity Bank na spořicích účtech úrokovou sazbu na 5,68 procenta. Druhou dobrou zprávou pro její klienty je rozšíření takto úročeného pásma o 100 tisíc korun na půl milionu. Nechybí ani třetí dobrá zpráva, kterou je garance tohoto úročení do konce června příštího roku.
Francouzská Hello Bank! zdvojnásobila úrokovou sazbu na běžném účtu na jedno procento. Ilustrační foto: FAEI.cz

S příchodem listopadu potěšila své klienty i francouzská Hello Bank!, když zdvojnásobila úrokovou sazbu na běžném účtu z 0,5 procenta na jedno procento se vzkazem, že taková úroková sazba „není u běžných účtů vůbec běžná“.

Sazba se týká vkladů do 100 tisíc korun. Jakkoli vyšší úročení klienty jistě potěší, v žebříčku běžných účtů si Hello Bank! jen udržela druhou pozici za Max bankou, která bez omezení výše vkladu připisuje na běžném účtu svým věrným 4,61 procenta.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Už i velké banky zvedají úročení spořicích účtů

Tak jako Max Banka má tradici nabízet sazby končící jedničkou (u spořicího je to 6,01 %, pozn. aut.) a vždy být o setinku nejlepší, tak i Trinity se neobejde bez svých osmiček na konci sazeb.

Jako třeba u nové nabídky vkladu s roční fixací s úrokovou sazbou 5,58 procenta do 400 tisíc a 4,58 procenta pro zbytek vkladu nebo již uvedeného spořicího vkladu bez fixace 5,68 procenta do 500 tisíc a 4,08 procenta pro zbytek uložených peněz.

A jak tedy vypadají nové stupně vítězů v kategorii úrokových sazeb do 500 tisíc korun?

1. Max banka: 6,01 %
2. Trinity Bank: 5,68 %
3. Banka Creditas: 5,60 %

PSALI JSME:
Creditas zvedá sazby spoření až na 6 % ročně

U vkladů nad půl milionu korun zůstává na prvních dvou místech stejné pořadí, jen na třetí pozici místo Banky Creditas postupuje UniCredit Bank se sazbou 5,50 procenta do milionu korun.

Vzhledem k tomu, že Banka Creditas i Max banka mají stejného majitele, přestup k vítězovi nikomu neublíží. A ještě jedna poznámka. Tři nejlepší spořicí účty nabízejí pouze banky s českými vlastníky.

PSALI JSME:
Češi raději jen spoří, pokud mají co

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce nabízí výhodnější úrokovou sazbu, ale zdaleka nejsou tak výhodné, jak se na první pohled může …

Americký dolar výrazně oslabil

Americký dolar ve čtvrtek výrazně oslabil. K euru ztratil zhruba jedno procento své hodnoty a dostal se k 1,05 USD/EUR. Dolarové sazby svým poklesem reagovaly na rostoucí sázky finančních trhů na zvolnění tempa …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …