Tropical Islands – dobijte si baterie v německých „tropech“

Vodní zábavní park Tropical Islands v Německu je největším tropickým královstvím v Evropě. Z Prahy jste tam za necelé tři hodiny jízdy. Během relaxace na vás na více než deseti hektarech dýchne kouzlo Asie, Pacifiku, Afriky i Jižní Ameriky.
Ilustrační reprofoto: tropical-islands.de

Nemusíte cestovat tisíce kilometrů, abyste ochutnali pravou chuť tropických oblastí. Tropical Islands se totiž nachází mezi Berlínem a Drážďanami, necelých 300 kilometrů severně od Prahy. Skládá ze dvou částí – z tropického světa a tropického saunového a spa centra, které v 2016 doplnila venkovní rekreační část Amazonia.

Dominantou německých Tropických ostrovů je obrovská vodní plocha – „tropické moře“ s rozlohou 3000 metrů čtverečních. Příjemná teplota vody kolem 28 °C, dvě stě metrů dlouhá písčitá pláž a sluneční paprsky zaručující přírodní opálení navodí autentické pocity z dovolené.

V tropickém světě na vás také čeká největší vnitřní deštný prales na světě, tropická vesnice, obchodní zóna, minigolf, posilovna, komfortní ubytování, řada vodních atrakcí, včetně nejvyšší vodní skluzavky v Německu. Její vrcholek se totiž nachází ve výšce 27 metrů, což odpovídá výšce čtyřpodlažní budovy.

PSALI JSME:
Vodní světy: Aquapark Centrum Babylon – liberecká „továrna na zážitky“

Tropická zahrada

K vyhledávaným místům patří hlavně laguna o rozloze 1200 m² a teplotě 32 stupňů Celsia. Návštěvníci si zde mohou v klidu vychutnat dva tobogány, protiproud, vířivky… Zkrátka vše pro dokonalou relaxaci. V místě, kde se setkávají laguna s deštným pralesem, máte pocit, jako byste se ocitli v džungli.

Zahradní architektury v „německých tropech“ se zhostil Australan Made Wijaya, jehož specializací byly až do jeho skonu v roce 2016 právě exotické zahrady. „Celkem po celém světě vytvořil přes 600 především tropických zahrad,“ říká Katja Benke, PR manažerka parku Tropical Islands.

PSALI JSME:
Vodní světy: Brněnská vodní oáza s divokou řekou

Největší vnitřní deštný prales

V tropickém ráji se nachází až 50 tisíc rostlin, keřů a lesního podrostu z 600 různých druhů. Většina z nich pochází z oblasti Tichomoří a Jižní Ameriky. K nejimpozantnějším kouskům patří různé druhy palem, včetně Areky obecné, palmy Bismarckia nebo obří palmy Caryota obtusa.

K vyhledávaným atrakcím pralesa patří zejména kilometr dlouhá stezka, jež je zakončena mostem přes mangrovové bažiny s exotickými druhy ryb, želvami i plameňáky.

„Speciální UV fólie na jižní straně kopule, která dovnitř pouští jen přirozené sluneční paprsky, umožňuje rostlinám vzkvétat. Takže tu objevíte banány, papáju nebo chlebovník,“ uzavírá Benke s tím, že řada najatých odborníků z celého světa měla pomoci vytvořit unikátní dílo, které by se co nejvíce podobalo skutečné přírodě.

PSALI JSME:
Vodní světy: Nejdelší tobogány na Moravě

Tropický svět – Pure Tropics (včetně venkovní oblasti Amazonia)

Dospělí: 49 eur
Snížené vstupné (děti 6–14 let, studenti, senioři nad 65 let): 33 eur
Rodinné vstupné (2 dospělí + až 4 děti ve věku 6–14 let): 125 eur
Děti do 5 let: zdarma

Tropický svět & Sauna (včetně venkovní oblasti Amazonia & Fitness Club)

Dospělí: 49 eur
Snížené vstupné (děti 6–14 let, studenti, senioři nad 65 let): 39,5 eur
Děti do 5 let: zdarma

Více na: https://www.tropical-islands.de

PSALI JSME:
Vodní světy: Aqualand Moravia, český rekordman na Moravě

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

Na dovolenou s cestovkou? Zájem Čechů se vrací

Po letech se výrazně zvýšil podíl Čechů, kteří vyráží do zahraničí s cestovní kanceláří. Stoupl na 46 procent. S odvoláním na statistické údaje o tom informovala ERV Evropská pojišťovna.

Aquapark Wroclaw láká na multimediální tobogán

Vratislavský vodní svatostánek láká na multimediální tobogán a terapeutické místnosti – halodarium a tepidárium. Přijdete jim na chuť? Z Prahy jste autem v polské Wroclawi (česky Vratislav, pozn. red.) za necelé …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Mladí se vyhýbají starým, aby jim nemuseli pomáhat s mobilem či počítačem

Průzkum
Někteří mladí lidé se záměrně vyhýbají starším členům rodiny, protože předpokládají, že po nich budou požadovat pomoc s počítačem nebo mobilem. Je to jeden z výsledků průzkumu společnosti Kaspersky, která zkoumala, do jaké míry dokážou technologie ovlivnit vztahy v rodině nebo mezi přáteli, pokud se objeví IT problém. Pozitivní zprávou je, že takových „vyhýbačů“ je jen několik procent.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru