Turbína z Plzně míří do nové průmyslové zóny v Thajsku

Společnost Doosan Škoda Power informovala, že nedávno uzavřela historicky první kontrakt v Thajsku. Plzeňský výrobce turbín dodá parní turbosoustrojí o výkonu 20 megawattů pro nově budovanou paroplynovou elektrárnu v provincii Rayong nedaleko známého turistického střediska Pattaya.
Předmětem dodávky do Thajska je jednoplášťová odběrová parní turbína s převodovkou a generátorem. Zprovoznění a připojení elektrárny do přenosové soustavy je plánováno v lednu 2024. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Thajsko se tak po Indonésii a Japonsku stalo další zemí jihovýchodní Asie, kde se českým turbínám podařilo prosadit na tamním energetickém trhu. Předmětem dodávky je jednoplášťová odběrová parní turbína s převodovkou a generátorem.

Toto turbosoustrojí je součástí paroplynového cyklu o výkonu 74 MW, který bude parou a částečně elektrickou energií zásobovat nově vznikající průmyslovou zónu.

PSALI JSME:
První turbína z Doosan Škoda Power zamíří do Japonska

Přebytečná elektřina bude dodávána do přenosové soustavy provozované thajskou národní distribuční společností EGAT. Zprovoznění a připojení elektrárny do přenosové soustavy je plánováno v lednu 2024 a s ohledem na tento termín jsou již práce ve výrobním závodě v Plzni v plném proudu.

Od prvního kontaktu se zákazníkem až do podpisu smlouvy uběhly dva roky. Během této doby se díky technickým referencím turbín z Plzně a podpoře lokálního zastoupení mateřské korejské společnosti Doosan Group podařilo na thajský trh úspěšně proniknout, uvedla firma v tiskové zprávě.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Doosan Škoda Power zajistí modernizaci teplárenského bloku Elektrárny Opatovice

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

V Aeru Vodochody proběhla „letecká svatba“

Ke klíčovému milníku ve výrobě nového českého proudového cvičného letounu L-39NG došlo v úterý v areálu Aera Vodochody. K „leteckému oltáři“ se dostavily trup a křídlo prvního sériového kusu. Jejich propojení je …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …