Turbína z Plzně pro spalovnu odpadů v polském Olštýně

Společnost Doosan Škoda Power, výrobce parních turbín se sídlem v Plzni, který je součástí skupiny Doosan Group, informovala, že uzavřela kontrakt na dodávku parní turbíny s kompletním příslušenstvím s celkovým výkonem zhruba 12 MW pro chystanou spalovnu odpadu v polském Olštýně, největším městě Varmijsko-mazurského vojvodství.
Soustrojí je jedinečné tím, že má radiální výstup s odběry, zatímco obdobné typy turbín v minulosti měly axiální výstup. Celkový výkon jednotělesové parní turbíny DST-S20 bude zhruba 12 MW. Ilustrační obrázek: Doosan Škoda Power.

Plzeňský výrobce parních turbín bude v tomto PPP projektu (anglická zkratka pro spolupráci veřejného a soukromého sektoru, pozn. red.) spolupracovat i s dalšími členy konsorcia Doosan: EPC partnerem je spolu s Doosan Heavy Industries & Construction také výrobce energetických technologií Doosan Lentjes. Koncovým zákazníkem je společnost Dobra Energia dla Olsztyna.

Nová spalovna, která má být podle plánu dokončena v roce 2023, bude schopna zpracovat až 110 000 tun komunálního odpadu obyvatel olštýnského regionu. Provoz zajistí zhruba 30 procent potřeby vytápění ve městě a nahradí zastaralé uhelné zdroje.

Zároveň je využití zbytkového odpadního tepla udržitelnou alternativou k fosilním palivům. Díky tepelnému zpracování se navíc v olštýnském regionu zmenší prostor vyhrazený pro skládky odpadů a sníží se emise CO2.

PSALI JSME:
První turbína z Doosan Škoda Power zamíří do Japonska

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB