U televize budeme méně mlsat. Intersnack očekává na domácím trhu stagnaci

Tuzemská akciová společnost Intersnack, která vlastnicky stoprocentně spadá pod mateřskou firmu Intersnack Group se sídlem v německém Düsseldorfu, zveřejnila výsledky svého hospodaření za rok 2018.
Společnost Intersnack podle své výroční zprávy očekává v následujícím účetním období „stagnaci na domácím trhu“. Foto: Pixabay

Za účetní období roku 2018 společnost dosáhla obratu 1,4 miliardy korun, přičemž obrat v roce 2017 dosáhl hodnoty 1,39 mld. Kč, jak vyplývá z informací zveřejněných firmou v obchodním rejstříku. Firma přitom podle svých dřívějších vyjádření očekávala, že v roce 2018 jí ve srovnání s předchozím obdobím vzrostou tržby o desetinu.

Čistý účetní obrat podle téhož zdroje vzrostl o cca 19,5 milionu korun, zatímco zisk před zdaněním klesl o necelých pět milionů korun. Tento fakt v aktuální tiskové zprávě bohužel nenajdete. Ani to, že firma podle výroční zprávy očekává „v následujícím účetním období stagnaci na domácím trhu“. Vloni se přitom firma pochlubila, že v roce 2017 meziročně zvýšila svůj zisk o dvojnásobek.

Společnost Intersnack také podle výroční zprávy „pracuje na projektu fúze se společností Perri Crisps & Snacks“. Ta od roku 2014 není uvedena na seznamu výrobků německé společnosti Intersnack a její výrobky nejsou na tuzemském trhu dostupné. Výrobce bramborových chipsů a popkornu z Třemošné podle webu Potatopro vyrábí pro Intersnack tzv. privátní značky.

Jednateli společnosti s ručením omezeným Perri Crisps & Snacks (se sídlem v Choustníku, kde sídlí i Intersnacks) jsou Pavel Slanec a Pavel Šercl, jediným společníkem firmy je tuzemská akciová společnost Intersnack, kde oba zmínění figurují v jejím představenstvu.

PSALI JSME:
Boehringer Ingelheim roste a investuje

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru