Třetí příčka patří batohům a v těsném závěsu jsou čtvrté klíče. První pětku uzavírají brýle. Zákazníci v autech běžně nechávají i hodnotnější předměty jako notebook nebo hodinky, ale ten pravý stres přichází při ztrátě dokladů. Ty se opět umístily v první desítce.
Nejsnazším způsobem, jak získat zpět věc, kterou jste nejspíš nechali ve voze, je zavolat řidiči. Jak na to?
1. Vyberte v menu aplikace položku „Jízdy“ a zvolte tu, během které jste předmět zapomněli ve voze.
2. V dolní části obrazovky zvolte možnost „Jak najít ztracenou věc“.
3. Klikněte na „Kontaktovat řidiče kvůli ztracené věci“.
4. V dolní části obrazovky zadejte telefonní číslo, na kterém chcete být kontaktováni řidičem, a potvrďte jej.
5. Pokud jste ve voze nechali telefon, zadejte telefonní číslo svého kamaráda (to lze udělat tak, že se do svého Uber účtu přihlásíte na počítači nebo použijete kamarádův mobil).
6. Telefon začne vyzvánět a přepojí váš hovor přímo na konkrétního řidiče.
7. Pokud řidič hovor přijme a potvrdí vaši ztrátu, jednoduše se domluvíte na vhodném místě a času předání.
8. Pokud řidič hovor nepřijme, zanechte hlasovou zprávu s podrobným popisem ztraceného předmětu a nejlepším způsobem, jak vás kontaktovat.
Zákazníci v autech běžně nechávají i hodnotnější předměty, jako notebook nebo hodinky, ale ten pravý stres přichází při ztrátě dokladů. Ty se opět umístily v první desítce.
Dobrou zprávou je, že zákazníci Uberu v případě ztráty mohou, na rozdíl od uživatelů jiných dopravních prostředků, kontaktovat řidiče, který jim jejich zapomenuté předměty vrátí.
Češi si jako národ si z hlediska zapomnětlivosti v celosvětovém srovnání vůbec nevedou špatně. Česko totiž s přehledem válcují zapomnětlivější země jako Španělsko, Portugalsko, Německo a Polsko, které se umístily v první desítce pomyslného žebříčku.
Tomu pak vévodí Francie, kde je míra ztrát jednoznačně nejvyšší.
Stejně tak, jako má každá země svoji kulturu, má své unikáty i ve ztrátách a nálezech. Cestující na Taiwanu ve vozech vloni zapomněli například přístroj na měření krevního tlaku nebo psí žrádlo.
V Brazílii našel řidič tři balení mražených kuřat, tenisky Nike a počítačovou myš, zatímco v Mexiku to byly dva french pressy, hračka Tlapkové patroly a šampón na vlasy.
Zajímavé je, že některé předměty se téměř s železnou pravidelností ztrácejí v určité dny v týdnu. Nabíječky řidiči ve svých vozech nacházejí nejčastěji v pondělí, klíče v úterý, ve středu peněženky a ve čtvrtek hotovost. Pátek je ve znamení hodinek a šperků a v sobotu lidé nejčastěji zapomínají své cestovní pasy.
Neděle patří nákupům a potravinám, pravděpodobně v rámci nákupů na nadcházející týden. Pokud jde o nejzapomětlivější dny, není překvapením, že obecně jde o víkendy, zvláště v čase kolem 11 hodiny večer. Nejvíce zapomenutých předmětů našli řidiči loni v období mezi 5. a 9. dubnem.
Uber používají denně statisíce lidí, ať už na cesty z pracovních schůzek, od doktora, z nákupu nebo náročného večírku a každý řidič již ve své kariéře pravděpodobně nalezl něco, u čeho nevěřícně kroutil hlavou. Mezi nejzajímavějšími nálezy se tak objevují domácí mazlíčci, různé druhy alkoholických nápojů, zdravotní pomůcky i sportovní náčiní.
Výjimkou mezi nálezy nebyly v minulosti ani domácí mazlíčci, berle, erotické pomůcky, nebo spodní prádlo. Na zadních sedadlech často končí také zubní protézy nebo zlaté či diamantové zuby. Ani v případě takto cenných ztrát ale nemusí jejich majitelé zoufat, neboť je tu velká pravděpodobnost, že je získají zpět. Uber umožňuje ohlásit ztrátu v nonstop režimu přímo ve své aplikaci.
Ilustrační foto: Depositphotos.com