Uber: Lidé v autech nejčastěji zapomínají mobily

Společnost Uber již po sedmé přináší statistiky zapomenutých předmětů. Nejčastěji zapomenutými předměty jsou podle nich jednoznačně mobilní telefony. Těch bylo dle statistik Uberu v loňském roce nalezeno dvojnásobně více než peněženek, které se umístily na místě druhém.
Nejčastěji zapomenutými předměty ve vozidlech Uber jsou podle statistiky společnosti jednoznačně mobilní telefony. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Třetí příčka patří batohům a v těsném závěsu jsou čtvrté klíče. První pětku uzavírají brýle. Zákazníci v autech běžně nechávají i hodnotnější předměty jako notebook nebo hodinky, ale ten pravý stres přichází při ztrátě dokladů. Ty se opět umístily v první desítce.

Zákazníci v autech běžně nechávají i hodnotnější předměty, jako notebook nebo hodinky, ale ten pravý stres přichází při ztrátě dokladů. Ty se opět umístily v první desítce.

Dobrou zprávou je, že zákazníci Uberu v případě ztráty mohou, na rozdíl od uživatelů jiných dopravních prostředků, kontaktovat řidiče, který jim jejich zapomenuté předměty vrátí.

Češi si jako národ si z hlediska zapomnětlivosti v celosvětovém srovnání vůbec nevedou špatně. Česko totiž s přehledem válcují zapomnětlivější země jako Španělsko, Portugalsko, Německo a Polsko, které se umístily v první desítce pomyslného žebříčku.

Tomu pak vévodí Francie, kde je míra ztrát jednoznačně nejvyšší.

Stejně tak, jako má každá země svoji kulturu, má své unikáty i ve ztrátách a nálezech. Cestující na Taiwanu ve vozech vloni zapomněli například přístroj na měření krevního tlaku nebo psí žrádlo.

V Brazílii našel řidič tři balení mražených kuřat, tenisky Nike a počítačovou myš, zatímco v Mexiku to byly dva french pressy, hračka Tlapkové patroly a šampón na vlasy.

Zajímavé je, že některé předměty se téměř s železnou pravidelností ztrácejí v určité dny v týdnu. Nabíječky řidiči ve svých vozech nacházejí nejčastěji v pondělí, klíče v úterý, ve středu peněženky a ve čtvrtek hotovost. Pátek je ve znamení hodinek a šperků a v sobotu lidé nejčastěji zapomínají své cestovní pasy.

Neděle patří nákupům a potravinám, pravděpodobně v rámci nákupů na nadcházející týden. Pokud jde o nejzapomětlivější dny, není překvapením, že obecně jde o víkendy, zvláště v čase kolem 11 hodiny večer. Nejvíce zapomenutých předmětů našli řidiči loni v období mezi 5. a 9. dubnem.

PSALI JSME:
Zuby nebo urna s popelem. Co lidé zapomínají v taxících

Uber používají denně statisíce lidí, ať už na cesty z pracovních schůzek, od doktora, z nákupu nebo náročného večírku a každý řidič již ve své kariéře pravděpodobně nalezl něco, u čeho nevěřícně kroutil hlavou. Mezi nejzajímavějšími nálezy se tak objevují domácí mazlíčci, různé druhy alkoholických nápojů, zdravotní pomůcky i sportovní náčiní.

Výjimkou mezi nálezy nebyly v minulosti ani domácí mazlíčci, berle, erotické pomůcky, nebo spodní prádlo. Na zadních sedadlech často končí také zubní protézy nebo zlaté či diamantové zuby. Ani v případě takto cenných ztrát ale nemusí jejich majitelé zoufat, neboť je tu velká pravděpodobnost, že je získají zpět. Uber umožňuje ohlásit ztrátu v nonstop režimu přímo ve své aplikaci.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Zapomenutá panenka i vibrátor! Češi jsou mistry v zapomínání

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.