Uber: Lidé v autech nejčastěji zapomínají mobily

Společnost Uber již po sedmé přináší statistiky zapomenutých předmětů. Nejčastěji zapomenutými předměty jsou podle nich jednoznačně mobilní telefony. Těch bylo dle statistik Uberu v loňském roce nalezeno dvojnásobně více než peněženek, které se umístily na místě druhém.
Nejčastěji zapomenutými předměty ve vozidlech Uber jsou podle statistiky společnosti jednoznačně mobilní telefony. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Třetí příčka patří batohům a v těsném závěsu jsou čtvrté klíče. První pětku uzavírají brýle. Zákazníci v autech běžně nechávají i hodnotnější předměty jako notebook nebo hodinky, ale ten pravý stres přichází při ztrátě dokladů. Ty se opět umístily v první desítce.

Zákazníci v autech běžně nechávají i hodnotnější předměty, jako notebook nebo hodinky, ale ten pravý stres přichází při ztrátě dokladů. Ty se opět umístily v první desítce.

Dobrou zprávou je, že zákazníci Uberu v případě ztráty mohou, na rozdíl od uživatelů jiných dopravních prostředků, kontaktovat řidiče, který jim jejich zapomenuté předměty vrátí.

Češi si jako národ si z hlediska zapomnětlivosti v celosvětovém srovnání vůbec nevedou špatně. Česko totiž s přehledem válcují zapomnětlivější země jako Španělsko, Portugalsko, Německo a Polsko, které se umístily v první desítce pomyslného žebříčku.

Tomu pak vévodí Francie, kde je míra ztrát jednoznačně nejvyšší.

Stejně tak, jako má každá země svoji kulturu, má své unikáty i ve ztrátách a nálezech. Cestující na Taiwanu ve vozech vloni zapomněli například přístroj na měření krevního tlaku nebo psí žrádlo.

V Brazílii našel řidič tři balení mražených kuřat, tenisky Nike a počítačovou myš, zatímco v Mexiku to byly dva french pressy, hračka Tlapkové patroly a šampón na vlasy.

Zajímavé je, že některé předměty se téměř s železnou pravidelností ztrácejí v určité dny v týdnu. Nabíječky řidiči ve svých vozech nacházejí nejčastěji v pondělí, klíče v úterý, ve středu peněženky a ve čtvrtek hotovost. Pátek je ve znamení hodinek a šperků a v sobotu lidé nejčastěji zapomínají své cestovní pasy.

Neděle patří nákupům a potravinám, pravděpodobně v rámci nákupů na nadcházející týden. Pokud jde o nejzapomětlivější dny, není překvapením, že obecně jde o víkendy, zvláště v čase kolem 11 hodiny večer. Nejvíce zapomenutých předmětů našli řidiči loni v období mezi 5. a 9. dubnem.

PSALI JSME:
Zuby nebo urna s popelem. Co lidé zapomínají v taxících

Uber používají denně statisíce lidí, ať už na cesty z pracovních schůzek, od doktora, z nákupu nebo náročného večírku a každý řidič již ve své kariéře pravděpodobně nalezl něco, u čeho nevěřícně kroutil hlavou. Mezi nejzajímavějšími nálezy se tak objevují domácí mazlíčci, různé druhy alkoholických nápojů, zdravotní pomůcky i sportovní náčiní.

Výjimkou mezi nálezy nebyly v minulosti ani domácí mazlíčci, berle, erotické pomůcky, nebo spodní prádlo. Na zadních sedadlech často končí také zubní protézy nebo zlaté či diamantové zuby. Ani v případě takto cenných ztrát ale nemusí jejich majitelé zoufat, neboť je tu velká pravděpodobnost, že je získají zpět. Uber umožňuje ohlásit ztrátu v nonstop režimu přímo ve své aplikaci.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Zapomenutá panenka i vibrátor! Češi jsou mistry v zapomínání

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč otcové nedostávají výchovné?

Poradna
Mohl by to být docela dobrý nápad, jak k důchodu získat pár stovek měsíčně navíc. Od ledna je totiž k penzi přiznáváno tzv. výchovné ve výši 500 Kč za každé vychované dítě a zmíněný nápad spočívá v tom, aby si o toto přilepšení zažádal otec v rámci např. předčasného důchodu. A nikoli obvykle mladší matka, kterou penze čeká až za několik let, během nichž by výchovné nebylo vypláceno ani jednomu z rodičů.