Uniqa Česko a Slovensko hlásí změny v představenstvu. Firmu nově povede Rastislav Havran

Po bezmála třiceti letech působení ve společnosti Uniqa, z toho 14 let v pozici generálního ředitele Uniqa v České republice a devíti letech ve Slovenské republice, odstoupí Martin Žáček na základě vzájemné dohody ke 30. dubnu 2023 ze své stávající pozice generálního ředitele a přesune se do role poradce v rámci Uniqa Insurance Group. Redakci FAEI.cz o tom informovala tisková mluvčí firmy Eva Svobodová.
Novým generálním ředitelem společností Uniqa v ČR a SR bude od začátku května Rastislav Havran. Foto: Uniqa

„Martin Žáček se v průběhu svého působení významně podílel na úspěchu společností Uniqa v ČR a SR. Pod jeho vedením Uniqa vyrostla z malé pojišťovny na významnou finanční skupinu na českém i slovenském trhu. Žáček hrál ústřední roli v procesu fúze s bývalými společnostmi AXA na českém a slovenském trhu,“ uvedl prezident dozorčí rady Uniqa v Česku a na Slovensku Zoran Visnjic.

„Pracovní smlouvu s dnešní Uniqa jsem podepisoval v květnu 1994, kdy byla svým způsobem start-upem. Dostal jsem šanci po boku svého tehdejšího šéfa Marka Venuty budovat úspěšnou pojišťovnu, jejíž řízení jsem převzal v roce 2008,“ vybavuje si Martin Žáček.

Pojišťovnictví mu přirostlo k srdci. „Je to krásný a nesmírně bohatý obor, ve kterém jsem poznal spoustu inspirativních lidí, díky nimž je české pojišťovnictví stabilní součástí ekonomiky. Měl jsem to štěstí, že jsem byl součástí skvělého týmu,“ informoval Žáček.

Poslední tři roky věnoval procesu fúze s bývalými společnostmi AXA, kdy v česko-slovenském perimetru vznikla silná finanční skupina, která je nejziskovější zahraniční entitou v rámci koncernu Uniqa Insurance Group.

„Po dokončené fúzi a při příležitosti 30. výročí vzniku naší firmy je vhodná doba předat řízení skupiny mladšímu kolegovi a jsem velmi rád, že se akcionáři rozhodli vedení předat členu mého stávajícího týmu. Rastislav Havran se mnou spolupracuje deset let a z pozice CIOO byl hybnou silou v digitalizaci veškerých procesů našich společností,“ uvedl Martin Žáček.

Jak vyplývá z výše uvedeného, novým generálním ředitelem společností Uniqa v ČR a SR bude od začátku května Rastislav Havran. V roce 2006, po ukončení studia na vysoké škole, nastoupil do trainee programu v Uniqa a od té doby se podílel na řadě úspěšných projektů. Od roku 2016 je členem představenstva UNIQA ČR a SR odpovědným za IT a Operations (CIOO).

„S okamžitou platností se stává novou členkou představenstva Sylwia Szymula. Je odpovědná za retailové pojištění, a v této roli nahradí Marka Bártka,“ informovala Eva Svobodová. Loni Szymula podporovala přípravu strategických témat pro retail v Uniqa Česko a Slovensko a v dalších Uniqa společnostech v mezinárodní části Uniqa Insurance Group.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB