Uniqa pojišťovna vloni dosáhla historicky nejvyššího zisku

Historicky nejvyššího zisku dosáhla v loňském roce Uniqa pojišťovna. Její hospodářský výsledek před zdaněním dosáhl 760 milionů korun (v roce 2018 to bylo 407,1 milionu Kč, tzn. meziroční nárůst o 86,7 %), po zdanění pak 612,5 mil. Kč (v roce 2018 to bylo 323,9 milionu korun, meziroční nárůst o 89,1 %). Redakci FAEI.cz o tom informovala tisková mluvčí pojišťovny Eva Svobodová.
Uniqa pojišťovna vloni dosáhla historicky nejvyššího zisku. Foto: FAEI.cz

Podle předběžných výsledků Uniqa vloni na pojistném předepsala celkem 7,622 miliardy korun a posílila oproti roku 2018 o 8,4 procenta.

Tempo svého růstu firma znovu dokázala meziročně zrychlit o více než procentní bod, přičemž během dvou posledních let navýšila předepsané pojistné o více než miliardu. Podařilo se jí plně využít příznivé ekonomické situace a posílila svoji tržní pozici. Během roku 2019 si upevnila tržní podíl na 5,6 % a sedmé místo v žebříčku pojišťoven v tuzemsku.

„Máme za sebou nebývale úspěšný rok. Nikdy předtím jsme meziročně nedosáhli přírůstku pojistného na úrovni přes 600 milionů korun jako loni. Pomáhá nám nadále silná kondice českého hospodářství a rostoucí mzdy. Náš tržní podíl stoupl jak v neživotním, tak i životním pojištění. A náš zisk byl historicky nejvyšší,“ shrnul hlavní výsledky CEO pojišťovny Martin Žáček.

Mateřský koncern Uniqa Insurance Group se sídlem ve Vídni, jehož je česká UNIQA součástí, má za sebou podle slov CEO Andrease Brandstettera úspěšný rok. Celkové pojistné skupiny 2019 podle předběžných výsledků vzrostlo o 1,2 % na konečných 5,373 miliardy EUR, zisk před zdaněním činil 295,7 milionu eur. Uniqa v České republice se na celkovém předepsaném pojistném Uniqa International podílela z 19 % (v roce 2018 z 17,5 %) a na hospodářském výsledku (před zdaněním) z 32 %.

PSALI JSME:
Uniqa získává společnosti AXA v Česku, Polsku a na Slovensku

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O dovolenou aspoň pět týdnů ročně žádá stále více zaměstnanců

Analýza
I když nejpopulárnějšími zaměstnaneckými benefity zůstávají finanční bonusy či prémie, stále větší oblibu si mezi Čechy získává dovolená pět týdnů i více. Napříč obory ji chce již více než 90 procent pracovníků. Vyplývá to z nového průzkumu personální agentury Grafton Recruitment, který má redakce FAEI.cz k dispozici.