Ušetřeno.cz: Běžné účty již nestojí celé jmění. Zdarma mohou využívat konta nejen děti a studenti

Běžný účet se v portfoliu bank rozhodně neřadí mezi obyčejné produkty, které je možné přehlížet. I v rámci klasického osobního konta je z čeho vybírat. Banky se o nové zákazníky doslova perou, a tak nelákají jen na nízké úrokové sazby u hypoték či výhodné spotřebitelské půjčky.

Získat běžný účet zdarma dnes již není nemožné. Banky se předhání v atraktivnosti nabídek, a tak nejen nulové poplatky za vedení jsou standard.

Běžné účty již nejsou to, co bývaly

Běžné účty bývávaly docela drahým bankovním produktem. Klient musel zaplatit za vedení účtu, za odchozí a příchozí platby, za zaslání výpisu z účtu, za zavedení trvalého příkazu a za řadu mnohých nesmyslných poplatků. Dnes běžné účty nabízí platební transakce zcela zdarma a navíc i výběry z bankomatu. Některé banky dokonce přidávají také bonus v podobě výběru z cizího bankomatu, jiné zas výhodné úročení zůstatku při pravidelné platbě kartou. Výhod, které můžete získat je opravdu mnoho.

Na jaké výhody běžného účtu nejčastěji banky lákají nové klienty?

  • Vedení účtu zdarma.
  • Moderní internetové a mobilní bankovnictví.
  • Úročení zůstatku na běžném účtu.
  • Výběry ze všech bankomatů v České republice zdarma.
  • Zdarma vydání bezkontaktní platební karty a platební nálepky.

Zákazníci na bonusy navíc slyší a banky to moc dobře vědí, avšak jen opít rohlíkem se český spotřebitel rozhodně nenechá. I proto se bankovní domy snaží nabízet v rámci osobního konta komplexní služby, které zcela zdarma poté nabízí aktivním klientům.

Banky lapí i dětské a mladé zákazníky

Banky necílí jen na dospělé zákazníky. Řídí se příslovím: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš,“ a tak vzbuzují zájem také u dětí a mladých lidí. Avšak specifické bankovní produkty v podobě dětských a studentských účtů nenabízí všechny banky. Do svého portfolia je zařadila jen hrstka z nich.

Studentské účty

Konto pro mladé lze sjednat například v Komerční bance (Studentský účet G2), v České spořitelně (FRESH účet), v ČSOB (Studentské konto), v MONETA Money Bank (Genius Student) nebo v UniCredit Bank (U konto pro mladé).

Studentské účty jsou zcela zdarma, avšak jen při splnění všech podmínek banky. Jednou z nich je například doložení potvrzení o studiu. Účty jsou určeny nejčastěji mladým lidem do 26 let, výjimkou jsou některá konta do 30 let. Studenti tak mohou ušetřit i několik stovek korun měsíčně.

Dětské účty

Dětské účty lze sjednat například v Komerční bance (Dětské konto Beruška), v ČSOB (Dětské konto Slůně), V MONETA Money Bank (Dětský genius) nebo v UniCredit Bank (Bublikonto a Dětské konto).

Tyto osobní účty jsou nejčastěji určeny dětem od narození až po dovršení 15 let věku. V 8 letech většina bank nabídne ke kontu platební kartu. Výhodou dětských účtů je vyšší úročení. Rodiče tak mnohdy dětská konta zřizují svým potomků kvůli možnosti spoření. Navíc v pozdějším věku mohou mít dokonalý přehled nad výdaji svých dětí.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jaká bude ochrana podnikání v souvislosti s koronavirem?

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) včera oficiálním dopisem vyzvala předsedu vlády České republiky, ministra zdravotnictví, ministra průmyslu a obchodu a ministryni práce a sociálních …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Čeští chtějí potvrzovat platby otiskem prstu

Průzkum
Podle platební společnosti Visa se zvyšuje zájem českých držitelů karet o biometrické potvrzování plateb, například ověřením otisku prstu. Vyplývá to z regionálního průzkumu, který Visa loni na podzim zrealizovala v České republice, Maďarsku a na Slovensku. Do on-line průzkumu ke studii studie Central Europe biometrics survey se zapojilo se 1000 dospělých držitelů karet z České republiky, Maďarska a Slovenska.

Z Česka bude brzy holina

Budou-li lesy umírat dál takovým tempem, jako poslední dva roky, tak se až na výjimky z Česka stane holina. A to se …
Rolovat nahoru