bool(false)

Ušetřeno.cz: Běžné účty již nestojí celé jmění. Zdarma mohou využívat konta nejen děti a studenti

Běžný účet se v portfoliu bank rozhodně neřadí mezi obyčejné produkty, které je možné přehlížet. I v rámci klasického osobního konta je z čeho vybírat. Banky se o nové zákazníky doslova perou, a tak nelákají jen na nízké úrokové sazby u hypoték či výhodné spotřebitelské půjčky.

Získat běžný účet zdarma dnes již není nemožné. Banky se předhání v atraktivnosti nabídek, a tak nejen nulové poplatky za vedení jsou standard.

Běžné účty již nejsou to, co bývaly

Běžné účty bývávaly docela drahým bankovním produktem. Klient musel zaplatit za vedení účtu, za odchozí a příchozí platby, za zaslání výpisu z účtu, za zavedení trvalého příkazu a za řadu mnohých nesmyslných poplatků. Dnes běžné účty nabízí platební transakce zcela zdarma a navíc i výběry z bankomatu. Některé banky dokonce přidávají také bonus v podobě výběru z cizího bankomatu, jiné zas výhodné úročení zůstatku při pravidelné platbě kartou. Výhod, které můžete získat je opravdu mnoho.

Na jaké výhody běžného účtu nejčastěji banky lákají nové klienty?

  • Vedení účtu zdarma.
  • Moderní internetové a mobilní bankovnictví.
  • Úročení zůstatku na běžném účtu.
  • Výběry ze všech bankomatů v České republice zdarma.
  • Zdarma vydání bezkontaktní platební karty a platební nálepky.

Zákazníci na bonusy navíc slyší a banky to moc dobře vědí, avšak jen opít rohlíkem se český spotřebitel rozhodně nenechá. I proto se bankovní domy snaží nabízet v rámci osobního konta komplexní služby, které zcela zdarma poté nabízí aktivním klientům.

Banky lapí i dětské a mladé zákazníky

Banky necílí jen na dospělé zákazníky. Řídí se příslovím: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš,“ a tak vzbuzují zájem také u dětí a mladých lidí. Avšak specifické bankovní produkty v podobě dětských a studentských účtů nenabízí všechny banky. Do svého portfolia je zařadila jen hrstka z nich.

Studentské účty

Konto pro mladé lze sjednat například v Komerční bance (Studentský účet G2), v České spořitelně (FRESH účet), v ČSOB (Studentské konto), v MONETA Money Bank (Genius Student) nebo v UniCredit Bank (U konto pro mladé).

Studentské účty jsou zcela zdarma, avšak jen při splnění všech podmínek banky. Jednou z nich je například doložení potvrzení o studiu. Účty jsou určeny nejčastěji mladým lidem do 26 let, výjimkou jsou některá konta do 30 let. Studenti tak mohou ušetřit i několik stovek korun měsíčně.

Dětské účty

Dětské účty lze sjednat například v Komerční bance (Dětské konto Beruška), v ČSOB (Dětské konto Slůně), V MONETA Money Bank (Dětský genius) nebo v UniCredit Bank (Bublikonto a Dětské konto).

Tyto osobní účty jsou nejčastěji určeny dětem od narození až po dovršení 15 let věku. V 8 letech většina bank nabídne ke kontu platební kartu. Výhodou dětských účtů je vyšší úročení. Rodiče tak mnohdy dětská konta zřizují svým potomků kvůli možnosti spoření. Navíc v pozdějším věku mohou mít dokonalý přehled nad výdaji svých dětí.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Zamést si před vlastním dispečinkem

Zavolal jsem si před půlnocí taxi. Prostřednictvím dispečinku zónové služby, která nahrává rozhovory v zájmu zvýšení kvality služeb. Přišla mi sms s cenou, trasou, identifikací vozu i stanovený čas jeho přistavení. …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru